• Polki pijące alkohol szkodliwie to najczęściej kobiety młode, niezamężne i dobrze wykształcone
  Ponad 80 proc. dorosłych Polaków spożywa alkohol, a 12 proc. ma problemy z jego nadużywaniem. Takie dane ujawniło wczoraj Ministerstwo Zdrowia.
 • Jutro będzie boleć głowa
  Interesujące badania brytyjskich naukowców. Okazuje się, że im człowiek starszy, tym mniejszy kac męczy go po zakrapianej imprezie. Czy to znaczy, że najlepsze picie zaczyna się po sześćdziesiątce?
 • Alkohol jest bardzo powszechny w naszej kulturze i chyba nie ma dorosłego Polaka, który nie znałby jego smaku. Niewielu za to zdaje sobie sprawę z tego, jak dokładnie wpływa on na nasz organizm, nastrój i zachowanie. Zobaczcie wideo, które tłumaczy między innymi dlaczego jedni upijają się na smutno, a inni na wesoło.
 • Jan Borysewicz, jak na rockandrollowego muzyka przystało, wiódł bardzo rozrywkowe życie. Teraz jednak zapewnia, że skończył z alkoholem, w dodatku bez pomocy jakiejkolwiek terapii.
 • Upojenie alkoholowe nie tylko nie przeszkadza w pracy, ale też pomaga przetrwać znój codzienności. Taką opinię wyraził portugalski sąd, nakazując przywrócenie do pracy mężczyzny zwolnionego za picie.
 • Alkohol - zdjęcie ilustracyjne
  Kilka lat temu Ameryka zachwycała się serialem „West Wing”, którego akcja rozgrywała się na szczytach polityki. Głównym bohaterem jest prezydent Josiah Bartlett i jego świta. Na koniec jednego z pierwszych odcinków szef administracji Białego Domu Leo McGarry późną nocą przychodzi do wiceprezydenta Johna Hoynesa, żeby poprosić o pomoc w przepchnięciu ważnej ustawy. „Leo, źle wyglądasz. Kiedy ostatnio byłeś na SPOTKANIU” – pyta wiceprezydent. „John, skąd wiesz, że chodzę na SPOTKANIA?” – odpowiada zdziwiony McGarry. „Ależ to żaden wstyd. Spotykamy się w każdy wtorek tu w piwnicy. Sami swoi. Dwóch członków gabinetu, trzech generałów ze sztabu, dwóch sędziów Sądu Najwyższego...”.
 • Zmrożona butelka wódki
  Polacy wracają do wódki. Po kilku latach spadków, sprzedaż mocnego alkoholu idzie ostro w górę. Wszystko przez promocje restauratorów, a także lansowanie wódek smakowych.
 • Ewa Farna
  Ewa Farna wystąpiła w "Dzień Dobry TVN" i tłumaczyła widzom, co się działo w noc poprzedzającą jej fatalny wypadek samochodowy. Przypomnijmy: gwiazda miała promil alkoholu we krwi.
 • Ilona Felicjańska
  Ilona Felicjańska otwarcie przyznaje się do swojego alkoholizmu i do walki z tym nałogiem. Uznała, że czas oczyścić wokół siebie atmosferę, pełną plotek i niedomówień. Dziś postanowiła podzielić się kilkoma refleksjami z tabloidem.
 • Polak w czołówce niechlubnego alkoholowego rekordu
  Przeciętny dorosły Europejczyk wypija 12,5 litra czystego alkoholu rocznie, najwięcej w porównaniu do mieszkańców innych regionów świata - wynika z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Aż 14,5 l alkoholu rocznie, wypijają mieszkańcy Europy Wschodniej.