• W RPA przypada 20,1 litrów czystego alkoholu rocznie na osobę
  Piją na umór od piątku do poniedziałku rano i są nieprzytomni z przepicia przez cały weekend. Stanowią ponad jedną trzecią mieszkańców swego państwa. Podczas gdy Polacy piją rocznie 9 litrów czystego alkoholu, oni aż 20. Gdzie padają te rekordy w pijaństwie?
 • Po alkoholowej imprezie wątroba potrzebuje trzech dni na regenerację
  Imprezy alkoholowe wcale nie muszą źle odbijać się na twoim zdrowiu. Wystarczy, że zastosujesz się do zaleceń brytyjskich lekarzy, którzy w trosce o zdrową wątrobę amatorów napojów wysokoprocentowych, określili kiedy i ile wolno pić.
 • Do codziennego picia alkoholu przyznaje się pięć milionów Francuzów
  Coraz więcej francuskich miast musi toczyć walkę z plagą spożywania alkoholu w miejscach publicznych, głównie przez młodzież. Francuzi coraz częściej upijają się, więc wiele merostw podjęło już decyzje ograniczające sprzedaż i konsumpcję napojów wyskokowych.
 • Borys Szyc - największy imprezowicz wśród polskich gwiazd
  Nieodłączną częścią życia gwiazdy jest chodzenie na imprezy. Jednak wielu znanych ludzi balanguje znacznie częściej, niż musi - co oczywiście zawsze skwapliwie odnotowują plotkarskie media. Borys Szyc została na przykład ostatnio przyłapany podczas towarzyskiego spotkania z Rafałem Bryndalem. Kto jeszcze jest znany ze swojego umiłowania do wesołej zabawy?
 • 40 procent Brytyjczyków może wytrzymać bez alkoholu najwyżej siedem dni
  Lekarze biją na alarm. Statystyczny Brytyjczyk wypija w życiu 5800 pint piwa (1 pinta to 0,5682 litra) i 8700 kieliszków wina. Te ilości powodują, że musi zmierzyć się z 726 przypadkami kaca.
 • Pijemy coraz więcej, kupujemy coraz mniej
  Od czerwca 2010 r. do maja 2011 r. w Polsce sprzedano alkohol za 26 mld zł. To o 700 mln zł mniej niż rok wcześniej.
 • Amy Winehouse
  Amy Winehouse wyszła z uzależnienia narkotykowego. Ale najwyraźniej nie daje sobie ze sobą rady, bo zaczęła ostro pić. Przyjaciele załamują ręce.
 • William H. Macy
  William H. Macy postanowił raz na zawsze rozstać się z alkoholem.