• Pijana nastolatka
  Dziś obchodzimy Dzień bez alkoholu. Data jest nieprzypadkowa, bo związana ze świętem dzieci. A po alkohol sięgają coraz młodsi. Jak wynika na przykład ze statystyk Małopolskiego Ośrodka Terapii i Uzależnień w Nowym Sączu, problemy z jego nadużywaniem mają już 13-latkowie.
 • Alkoholik
  Alkohol jest główną plagą społeczną w Polsce. Około 12 procent ludzi nadużywa go, z czego 600-700 tysięcy jest uzależnionych i wymaga leczenia.
 • Doda, Emil Haidar
  Jeszcze kilka dni temu, tabloidy donosiły o planowanym ślubie, dziś zaś piszą, że Doda i Emil Haidar prawdopodobnie właśnie się rozstali. Świadczą o tym wymowne wpisy, jakie gwiazda zamieszczała w weekend na swoim Facebooku.
 • Mężczyzna pijący alkohol
  Kieliszek wina do obiadu z kontrahentem, szampan by opić sukces, szklanka whisky, aby odpocząć po ciężkim dniu pracy – taki tryb życia, choć wygląda całkiem niewinnie, może doprowadzić do poważnych kłopotów. Pijemy, by zrekompensować sobie stres, dodać odwagi i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Problem ten coraz częściej dotyczy ludzi o wysokiej pozycji społecznej, ze świetnym wykształceniem i dobrą pracą. Jak rozpoznać chorobę i skutecznie walczyć z nałogiem?
 • Michał Wiśniewski
  Michał Wiśniewski przyzwyczaił nas do tego, że otwarcie mówi o swoich chorobach. Dziś muzyk przyznał, że od czterech miesięcy nie pije alkoholu, bowiem ma zaszyty esperal
 • Jak nie przeholować z alkoholem?
  To będą cenne podpowiedzi zwłaszcza teraz, gdy zbliża się świąteczny i noworoczny maraton przy stole. Zobacz, jakie sygnały wysyła ci organizm, że czas odstawić kieliszek na dobre.
 • Mężczyzna pijący alkohol
  Żyjemy w kulturze, w której picie alkoholu ma duże przyzwolenie społeczne. Bardzo często towarzyszy on spotkaniom towarzyskim o różnej randze. Sprawdź, kiedy alkohol zaczyna stanowić zagrożenie.
 • Misiek Koterski
  Michał Koterski, swego czasu miał poważne problemy z używkami. Aktor twierdzi, że nie obwinia za nie ojca, który jest od lat niepijącym alkoholikiem.
 • Wódka
  Już wkrótce Rosja przestanie być rajem dla palaczy. Według dziennika „Izwiestia”, ceny wyrobów tytoniowych mają wzrosnąć trzykrotnie. Natomiast na butelkach z wódką mogą pojawić się odstraszające obrazki. Moskwa od kilku lat systematycznie wprowadza ustawy zaostrzające walkę z nałogami.
 • Nastolatek i alkohol
  Wielka Brytania powinna wprowadzić obowiązkowe ostrzeżenia o szkodliwości alkoholu dla zdrowia na wszystkich butelkach i puszkach z napojami alkoholowymi. Takie jak ostrzeżenia na paczkach papierosów. Raport międzypartyjnej grupy parlamentarnej do spraw nadużywania alkoholu oblicza, że straty jakie ponosi Wielka Brytania w wyniku pijaństwa to 21 miliardów funtów rocznie.