• Anna Maria Żukowska
  Konstytucja będzie naszym drogowskazem, wiemy jak przywrócić w naszym kraju praworządność - podkreślały kandydatki lewicy, które we wtorek rozdawały mieszkańcom Warszawy egzemplarze Konstytucji RP. Zapowiedziały, że akcja taka będzie prowadzona w całym kraju do końca kampanii.
 • Kobieta na treningu
  Jak często słyszałaś, że w trakcie miesiączki nie powinnaś się przemęczać lub, że od nadmiernego ruchu w tych dniach możesz dostać poważnego krwotoku lub innych nieprzyjemnych skutków ubocznych? Dowiedz się w końcu, jak jest naprawdę.
 • Kongres Kobiet - Dorota Warakomska
  Głos Kongresu Kobiet nie jest głosem Polek, działa na szkodę kobiet, forsując aborcję, antykoncepcję, niszcząc rodzinę - przekonują przedstawicielki Narodowej Organizacji Kobiet i zapewniają, że one reprezentują zdecydowanie większą grupę Polek.
 • Kobieta przyjmuje tabletkę
  Tabletki ellaOne będą sprzedawane tylko na receptę. Kierownictwo ministerstwa zdrowia przyjęło w środę projekt ustawy, dzięki któremu wszystkie antykoncepcyjne medykamenty będą musiały być przepisywane przez lekarzy – dowiedziała się DGP.
 • Prof. Bogdan Chazan podczas konferencji prasowej "Kłamstwa rządu ws. pigułki ellaOne zagrożeniem dla bezpieczeństwa zdrowotnego kobiet"
  Organizacje pozarządowe apelują do ministra zdrowia i premiera o wycofanie pigułki ellaOne z rynku. Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Fundacja Pro Prawo do Życia, Instytut Ordo Caritatis i CitizenGo zebrały prawie 200 tysięcy podpisów w tej sprawie i złożyły dziś w resorcie zdrowia.
 • leki apteka
  Pigułka "dzień po" zwana antykoncepcją awaryjną, dostępna w aptekach dla osób, które ukończyły 15 lat. Dziś wchodzi w życie zmiana rozporządzenia w sprawie wydawania z aptek produktów leczniczych i wprowadza takie ograniczenie wiekowe.
 • Kobieta cierpiąca z powodu bólu w podbrzuszu
  Większości Polek, które trafiają do lekarza z rakiem jajnika, nie można już pomóc. Jutro w Warszawie odbędzie się happening, którego celem jest zmiana świadomości społecznej na temat tego "cichego zabójcy kobiet".
 • Produkujesz 50 tysięcy plemników na minutę. Nie daj sobie wmówić, że nic w życiu nie robisz
  Naukowcy od lat próbują stworzyć idealną metodę antykoncepcji dla mężczyzn. Kobiety, mimo tylko jednej komórki jajowej w miesiącu, mają ogromny wybór zabezpieczeń przed ciążą, a mężczyznom w  XXI wieku wciąż pozostaje jedynie prezerwatywa. Co zrobić z 500 mln plemników w jednej porcji nasienia? Wbrew pozorom, sposobów może być kilka.
 • Zastrzyki hormonalne to przyszłość antykoncepcji
  Antykoncepcja jest uznawana za jedno z najważniejszych osiągnięć XX wieku. Stosowane w niej metody i preparaty stale ulegają zmianie.
 • Brytyjki skarżą się, że mimo wszczepienia implantu, ryzyko zajścia w ciążę jest zbyt wysokie
  Blisko 600 kobiet zaszło w Wielkiej Brytanii w ciążę mimo wszczepienia im implantu antykoncepcyjnego Implanon - poinformowała w środę Agencja Nadzoru nad Lekami i Produktami Ochrony Zdrowia (MHRA).