• Tomasz Arabski wychodzi z sądu
  "Nie przyznaję się" - oświadczył przed warszawskim sądem były szef kancelarii premiera za czasów Donalda Tuska. Tomasz Arabski oskarżony jest o niedopełnienie obowiązków przy organizacji zakończonego katastrofą lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku.
 • Tomasz Arabski
  Ruszył proces Tomasza Arabskiego i czterech innych osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 roku. Do procesu przyłączyła się prokuratura.
 • Antoni Macierewicz
  Donald Tusk i Radosław Sikorski przed sądem? Odpowiadający za doprowadzenie do katastrofy smoleńskiej? Tego domaga się Antoni Macierewicz. Już wiadomo, która prokuratura zajmie się doniesieniem polityka PiS.
 • Tomasz Arabski
  Amerykańscy eksperci brali udział w badaniu wraku Tu-154M; badali wyprodukowany w USA sprzęt nawigacyjny tupolewa - odpowiedział szef kancelarii premiera Tomasz Arabski pytany, dlaczego do badania samolotu nie dopuszczono międzynarodowych ekspertów. Wyjaśnił, że specjaliści ze Stanów Zjednoczonych badali, wyprodukowany w USA, sprzęt nawigacyjny tupolewa.
 • Tomasz Arabski
  Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski powinien zostać odwołany. Argumentuje, że to Arabski pełnił rolę koordynatora przygotowań prezydenckiej wizyty z10 kwietnia 2010 r. "To polityczne igrzyska" - ripostuje rzecznik rządu Paweł Graś.
 • Minister Tomasz Arabski
  "Kontrola NIK dotycząca organizacji lotów VIP w latach 2004-2010 nie została jeszcze zakończona" - poinformował rzecznik NIK Paweł Biedziak. "Jak dotąd NIK nikomu, w tym ministrowi Tomaszowi Arabskiemu, nic nie zarzuca" - dodał.
 • Były dowódca GROM gen. Sławmoir Petelicki
  Gen. Sławomir Petelicki twierdzi, że ma w telefonie SMS-a, który tuż po katastrofie smoleńskiej został wysłany do członków Platformy. Mowa jest w nim o winie pilotów.
 • Miejsce katastrofy rządowego Tu-154
  "Ministrowie Arabski i Graś analizowali, jak się zachować, gdzie ma się odbyć shake-hand między premierem Tuskiem, a premierem Putinem, gdzie mają się uścisnąć. Dla nas było to porażające, urzędnicy na miejscu tragedii nie powinni się zajmować takimi rzeczami" – mówił w RMF FM urzędnik kancelarii Lecha Kaczyńskiego.
 • Macierewicz wezwie ministra Tuska na dywanik
  Antoni Macierewicz z PiS zapowiedział, że zespół ds. katastrofy smoleńskiej, którym kieruje, zaprosi szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego. Jego zdaniem Arabski i szef MON Bogdan Klich "szczególnie" odpowiadają za organizację wylotu delegacji prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska.