• Władimir Putin
  Sąd przełożył wczoraj wydanie wyroku w sprawie Michaela Flynna oskarżonego w śledztwie dotyczącym wpływu Kremla na wybory w 2016 r. I choć jego koniec wydaje się odległy, to coraz więcej wiemy o metodach działań Moskwy.
 • Prezydent Rosji Władimir Putin
  Rosja próbuje prowadzić politykę imperialną nowymi metodami - pisze we wtorek dziennik "Wiedomosti". Jak ocenia, nastąpiła "aktywizacja projektów demonstrujących wpływy" Rosji na przyległych terytoriach, w Donbasie czy separatystycznej Osetii Południowej.
 • Siergiej Ławrow
  Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow ocenił, że działania NATO w regionach przylegających do granic Rosji mają charakter prowokacyjny; powtórzył też, że system obrony przeciwrakietowej USA władze w Moskwie uważają za skierowany przeciwko Rosji.
 • Ukraiński żołnierz
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył w czwartek, że mimo gróźb ze strony Rosji armia jego kraju przeprowadziła pierwsze próby rakietowe podczas manewrów, które trwają m.in. nad ukraińskimi wodami terytorialnymi na Morzu Czarnym.
 • Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow
  NATO dąży do destabilizacji Kaukazu - oskarża Rosja, odnosząc się w ten sposób do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu w Gruzji manewrów wojskowych z udziałem amerykańskich i brytyjskich żołnierzy.
 • Rosyjscy żołnierze
  Rosja rozlokuje na rubieżach trzy nowe dywizje, by przeciwstawić się umacnianiu się u swych granic sił NATO - oświadczył w środę minister obrony Siergiej Szojgu. Dywizje, które zostaną rozlokowane na zachodzie i na południu, zostaną sformowane do końca roku.
 • Parada na Placu Czerwonym
  Rosja w 2016 roku będzie wzmacniać swoją armię. Jak informuje agencja Regnum, dodatkowe środki zostaną przeznaczone na dozbrojenie ugrupowań stacjonujących w regionie Morza Czarnego.
 • Zamknięty sklep
  Po prawie dwóch tygodniach świętowania Rosjanie wracają dziś do pracy. Jak przewidują eksperci, początek nowego roku nie będzie korzystny dla portfeli przeciętnych obywateli.
 • Syria
  Rosyjskie lotnictwo od 18 grudnia do dziś przeprowadziło ponad 300 nalotów na cele samozwańczego Państwa Islamskiego. Moskwa chwali się zbombardowaniem ponad tysiąca celów w tym czasie. Według rosyjskiego MON, udało się między innymi zbombardować obóz szkoleniowy terrorystów, gdzie do walki przygotowywali się ochotnicy z Turcji i obszaru dawnego ZSRR.
 • Władimir Putin
  Moskwa przekonuje, że operacja w Syrii pokazała wysoką sprawność bojową rosyjskiej armii. Sukcesami żołnierzy i przemysłu zbrojeniowego pochwalił się prezydent Władimir Putin.