• Burza
   Jak informuje IMGW, Europa północna, południowa oraz wschodnia będzie znajdować się w obszarze obniżonego ciśnienia. Środkowa i zachodnia część kontynentu będzie w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w masie powietrza polarnego morskiego.
 • termometr
  Jak informuje IMGW, zachodnia Europa będzie w klinie wyżu znad Oceanu Atlantyckiego, pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów znad Zatoki Fińskiej, zachodnio-północnej Rosji, Morza Norweskiego i Wysp Owczych, w strefie frontów atmosferycznych.
 • Upał
  Jak informuje IMGW, Skandynawia i wschodnia Europa będą w zasięgu niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Botnickiej wraz z układem frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominował będzie wyż z centrum nad Danią. Przeważająca część Polski będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Krańce wschodnie i południowe pozostaną w obszarze lekko obniżonego ciśnienia i zaznaczać się tam będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Zatoki Botnickiej. Nad przeważający obszar kraju napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarne, jedynie krańce południowo-wschodnie pozostaną w zasięgu powietrza zwrotnikowego.
 • Podkarpacie góry
  Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna i południowa będą znajdować się w obszarze obniżonego ciśnienia, pod wpływem płytkich niżów z ośrodkami u północnego wybrzeża Wysp Brytyjskich, nad Półwyspem Skandynawskim oraz nad Półwyspem Azji Mniejszej. Europa środkowa i zachodnia będą znajdować się w obszarze podwyższonego ciśnienia.
 • Burza nad miastem
  W sobotę po południu i w nocy ponownie mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem i silnymi porywami wiatru; możliwe są też trąby powietrzne - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczególnie gwałtowne burze spodziewane są na zachodzie i północnym zachodzie Polski.
 • Upał, słońce, termometr
  PRognoza pogody na weekend nie zapowiada się dobrze. O ile w sobotę czy niedzielę będzie ciepło, to jednak czekają nas burze i grad. Nadciąga też powolny koniec upałów, bo z zachodu nadpływa
 • słońce upał termometr lato
  Upałów, gorąca i burz możemy spodziewać się co najmniej do wtorku. Napływające nad teren Polski w ostatnim tygodniu ciepłe powietrze pochodzi w znacznej mierze znad północnej Afryki - poinformował w czwartek PAP Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB.
 • Burza
  W piątek przelotne opady deszczu i burze będą pojawiać się w całym kraju. Lokalnie może spaść grad.
 • Burza nad miastem
  W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla sześciu województw na południu Polski.
 • Burza
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia 1. stopnia dla sześciu województw w związku z prognozowanymi burzami oraz intensywnymi opadami deszczu. Podczas burz może występować wiatr, osiągający prędkość do 70 km/h - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.