• Para młodych ludzi planuje dziecko, dom, przyszłość
  Podczas starań o dziecko bardzo ważne jest zachowanie równowagi hormonalnej w organizmie. Pomóc w tym może zbilansowana dieta bogata w mikro- i makroelementy. Co powinno się w niej znaleźć w pierwszej kolejności?
 • Kobieta w ciąży
  Tak przynajmniej twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Sprawdzili oni, jak wiek, w którym kobieta rodzi pierwsze dziecko, wpływa na długość jej życia.
 • Test ciążowy
  Prawdopodobnie jeszcze przed końcem tego roku pierwsi pacjenci trafią do ośrodków leczenia niepłodności działających w ramach programu zdrowia prokreacyjnego - poinformował PAP minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Zapewnił też, że resort nie planuje nowelizacji ustawy dot. in vitro.
 • Badanie kobiety w ciąży
  Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu będzie jednym z 12 ośrodków w kraju, zajmujących się leczeniem niepłodności. Na realizację programu w latach 2016-2017 placówka uzyska ponad 750 tys. zł dofinansowania ze środków Ministerstwa Zdrowia.
 • Para w łóżku, mężczyzna ma problem
  Ponad połowa mężczyzn, 54 proc., przebadanych w tym roku w ramach kampanii „Płodny Polak” miała nieprawidłowe wyniki nasienia, co może skutkować problemami z poczęciem dziecka.
 • para w łóżku test ciążowy ciąża
  O profilaktyce, rozpoznawaniu przyczyn i leczeniu niepłodności będą dyskutowali w piątek w Poznaniu przedstawiciele środowiska medycznego. Wśród prelegentów na sympozjum pojawi się m.in. prof. Bogdan Chazan i amerykański specjalista prof. Joseph Stanford.
 • Ciężarna u lekarza
  W łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki powstanie pierwsza, modelowa klinika referencyjna w programie prokreacyjnym – zapowiedział wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas, który we wtorek w Łodzi wziął udział w konferencji "Zdrowie kobiety 2016" .
 • Test ciążowy
  Zapłodnienie dokonuje się w specjalnej kapsule, umieszczanej w macicy kobiety, a nie w laboratorium – to zasadnicza różnica między nową metodą wspomaganego rozrodu AneVivo a tradycyjnym in vitro. Innowacyjną technikę zapłodnienia wdraża jedna z klinik leczenia niepłodności w Katowicach. Trwa poszukiwanie par, które bezpłatnie skorzystają z tej metody.
 • Test ciążowy
  „Naprotechnologia” to tylko słowo. Wielu specjalistów stosuje takie same metody, choć inaczej je nazywa – mówili eksperci podczas konferencji „Niepłodność plagą zdrowotną XXI wieku”.
 • Mężczyzna z niemowlakiem
  Wokół męskiej aktywności seksualnej narosło wiele mitów. Jednym z najczęściej powtarzanych jest ten dotyczący nieustającej płodności. Jak jest naprawdę, zapytaliśmy dr. Jarosława Niemoczyńskiego z Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA.