• In vitro
  Celem planowanej noweli ustawy o leczeniu niepłodności jest uczynienie metody in vitro tak mało skuteczną i nieopłacalną, aby ją wyeliminować z polskiego rynku medycznego - ocenia "Nasz Bocian". Stowarzyszenie zachęca do wysyłania politykom pocztówek z opisem historii starań o dziecko.
 • Plemniki
  Młode kobiety na Śląsku są płodne jak 40-latki, a mężczyźni mają leniwe plemniki - alarmują specjaliści zajmujący się rozrodem. Za 10 lat nawet co druga para na Śląsku może mieć trudności z poczęciem dziecka. I nie jest to tylko problem lokalny. Przykład Śląska można przyłożyć do każdego regionu.
 • Kobieta patrzy na test ciążowy
  Niepłodność immunologiczna to coraz częściej obserwowany problem wśród Polaków, którzy bezskutecznie starają się o dziecko. Niestety w kraju wciąż brakuje specjalistycznych poradni, w których można by leczyć to schorzenie. Tymczasem, jak pokazuje przykład z Katowic, wczesna diagnostyka niepłodności immunologicznej i odpowiednia terapia podnoszą szansę na ciążę. Tam już od 2 lat działa poradnia - pierwsza w Polsce.
 • Test ciążowy
  Od czerwca koniec z zabiegami in vitro finansowanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Tysiące par starających się o dziecko, będzie musiało samodzielnie zapłacić za zabieg. Pomogą im w tym jednak kliniki, które już zapowiadają specjalne programy ułatwiające finansowanie leczenia lub zwracające część poniesionych kosztów. W Katowicach właśnie wystartował pierwszy z nich.
 • Kiedy jest dobry czas na dziecko?
  Narodziny dziecka to moment, który zmienia nasze życie. Dlatego niektórzy potrzebują czasu, aby się do niego przygotować. Jedni odkładają macierzyństwo, bo chcą jeszcze przez chwilę pobyć tylko we dwoje, inni planują najpierw ustabilizować swoją sytuację materialną. Do kiedy możemy pozwolić sobie na odraczanie starań o dziecko?
 • Plemniki
  Problemy medyczne, antykoncepcja hormonalna i stres – to najczęstsze przyczyny niepłodności u kobiet – wynika z badania przeprowadzonego przez markę Dr Bocian. Natomiast w przypadku mężczyzn główną przyczyną niepłodności, według Polaków jest jakość nasienia, choroby oraz stosowanie różnych używek jak np. alkohol i papierosy. Aż ¼ badanych stwierdziła, że stres i związane z nim obciążenia cywilizacyjne wpływają w takim samym stopniu na płodności u kobiet i mężczyzn.
 • Dieta, która ułatwia zajście w ciążę
  Problemy z zajściem w ciążę to tragedia wielu par, które marzą o szczęśliwym powiększeniu rodziny. Przyszli rodzice zapominają często o podstawowym sposobie wspomagania płodności – suplementacji – która np. w USA jest pierwszym punktem w leczeniu niepłodności.
 • Para w łóżku
  Są różne teorie na temat tego, jak zwiększyć płodność i szanse na poczęcie dziecka. Najczęściej powtarzana jest ta, która zakłada wstrzemięźliwość seksualną na początku cyklu aż do czasu tuż przed owulacją. Najnowsze zalecenia są kompletnie inne.
 • Kobieta w ciąży trzyma wyniki badania USG
  Dla kobiety, która poroniła, kolejna ciąża jest trudnym doświadczeniem, a towarzyszący jej strach często przysłania radość oczekiwania. Dowiedz się, jak radzić sobie ze stratą, co zrobić żeby zwiększyć szanse na szczęśliwe rozwiązanie i dlaczego pierwszy trymestr jest taki ważny.
 • Para wykonująca test ciążowy
  Jaki jest najlepszy wiek na zajście w ciążę? Ile czasu pary starają się o poczęcie dziecka? Jak przygotowania do ciąży postrzega kobieta, a jak mężczyzna? Między innymi te pytania zadał Polakom TNS Polska na zlecenia marki dr Bocian. Sprawdźmy zatem co Polacy sądzą o ciąży i założeniu rodziny.