• Pita Taufatofua
  Pita Taufatofua nie spodziewał się, że rola chorążego reprezentacji Tonga podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Rio de Janeiro przyniesie mu tak dużą popularność. Rywalizujący w taekwondo zawodnik dostał setki ofert pracy i propozycje matrymonialne.
 • Juan Martin Del Potro
  Argentyński tenisista Juan Martin del Potro dzień w Rio de Janeiro, w którym zmierzy się w 1. rundzie turnieju olimpijskiego singla z liderem światowego rankingu ATP Serbem Novakiem Djokovicem, rozpoczął od... 40-minutowego uwięzienia w windzie w wiosce olimpijskiej.
 • Flaga USA
  Ibtihaj Muhammad będzie pierwszym amerykańskim sportowcem, który o olimpijski medal powalczy w hidżabie. "Hidżab nie stanowił przeszkody, a był motywacją" - przyznała muzułmanka, która w poniedziałek wystąpi w turnieju indywidualnym szablistek.
 • Hoang Xuan Vinh
  Pierwszy wietnamski złoty medalista olimpijski - strzelec Hoang Xuan Vinh, który w sobotę zwyciężył w konkurencji pistoletu pneumatycznego na dystanie 10 metrów - może oczekiwać bardzo wysokiej, jak warunki w kraju, gratyfikacji finansowej., bo 100 tysięcy dolarów.
 • Pele
  Uważany za najlepszego piłkarza w historii Brazylijczyk Pele nie zapali olimpijskiego znicza podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Rio de Janeiro. "Moje zdrowie nie pozwala mi w tym momencie na wzięcie udziału w wydarzeniu" - napisał w oświadczeniu.
 • Papież Franciszek
  W dniu inauguracji igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro papież Franciszek pozdrowił ich uczestników. Wiadomość ukazała się w piątek na Twitterze.
 • Rio 2016
  Długa kolejka i kilka godzin czekania - na to muszą być przygotowani kibice, którzy za pośrednictwem firmy CoSport kupili z redystrybucji bilety na igrzyska w Rio de Janeiro i zdecydowali się na odbiór osobisty. Większość z nich reaguje wściekłością.
 • Rio 2016
  Pochodząca z Uzbekistanu 41-letnia Oksana Czusowitina, która jest najstarszą gimnastyczką sportową startującą w Rio de Janeiro, zamierza po igrzyskach zakończyć trwającą ponad ćwierć wieku karierę.
 • Złoty medal
  Ostatnie autentycznie złote medale olimpijskie wręczano w Sztokholmie w 1912 roku. Projektowane są specjalnie na każde igrzyska. Powinny mieć co najmniej 3 mm grubości i 60 mm średnicy. Te za pierwsze miejsca są obecne pokryte warstwą kruszcu o wadze 6 gramów, a za drugie wykonane są z 92,5-procentowego srebra.
 • Rio 2016
  Pięć połączonych ze sobą kółek olimpijskich (w kolorze niebieskim, czarnym, czerwonym - na górze i żółtym oraz zielonym - na dole), symbolizujących pięć kontynentów (Europę, Afrykę, Amerykę, Azję i Australię) - to pomysł twórcy nowożytnych igrzysk, francuskiego barona Pierre'a de Coubertina z 1914 roku. Według niego miały one "łączyć się ze sobą w przyjaźni". Przynajmniej jeden z tych kolorów obecny jest na fladze każdego państwa uczestniczącego w igrzyskach.