• Czechy Praga zabytki
  Z jednej strony zamki, pałace, ogrody, a nawet całe wioski, a z drugiej – zwyczaje i wydarzenia kulturalne. Czechy to jeden z krajów z największą liczbą wpisów na liście materialnego i niematerialnego dziedzictwa UNESCO.
 • Sandomierz, Rynek
  Sandomierz to dokonały pomysł na spędzenie weekendu. Przygotowaliśmy mały przewodnik z największymi atrakcjami turystycznymi tego miasta.
 • Zachwycająca Praga
  Praga jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Nic dziwnego - jej liczne zabytki przedstawiają spectrum stylów architektonicznych, bogato zdobione sale zamkowe zapierają dech w piersiach, a wielkie ogrody pozwalają odpocząć na łonie natury. Co szczególnie warto zobaczyć, odwiedzając Pragę?
 • Kraków, widok na Bazylikę Mariacką
  Kraków nie bez powodu uchodzi za najpiękniejsze miasto Polski. Odpowiedź na pytanie, co zobaczyć spośród ogromu atrakcji, jakimi oczarowuje turystów, nie jest łatwy. Na naszej liście znalazły się miejsca dla miłośników historii, pięknej architektury oraz sztuki.
 • Na Mazury!
  Czy wiesz, że Mazury wcale nie są Krainą Tysiąca Jezior? Czy zdajesz sobie sprawę, że to właśnie w tej części Polski swój dom mają żubry, dzikie konie i bociany? Mazury to prawdziwie zaskakujący region i to nie tylko pod względem zapierających dech w piersiach krajobrazów. Przygotowaliśmy 10 mało znanych ciekawostek o tym niezwykłym miejscu.
 • Kanał (1956)
  Trzeba obejrzeć wszystko, co zrobił Andrzej Wajda. To mistrz, którego klasę dostrzegał cały świat. Można natomiast zacząć od jednego z tych obrazów. A nawet jeśli nie zacząć, to na pewno sobie przypomnieć.
 • Kreuzberg, Berlin
  Berlin nie zostaje w tyle za Londynem, Paryżem czy Amsterdamem jeżeli chodzi o liczbę i poziom imprez. Lista wydarzeń jest długa i nie kończy się na Oktoberfeście czy Nocy Muzeów, której pomysł narodził się właśnie w Niemczech.
 • Nowy Jork w zgodzie z przewodnikiem
  Wszystko, co widzieliście w telewizji i w kinie, co słyszeliście w piosenkach, co przeczytaliście w książkach o Nowym Jorku to prawda. Ale to i tak tylko malutki wycinek tego miasta. Oto przewodnik po Nowym Jorku śladami pop-kultury.
 • Koala na tle Sydney
  W Australii można zwiedzać miasta, ale miasta są wszędzie. Za to takiej przyrody jak w Australii nie ma nigdzie indziej na świecie. Trzeba także przyznać, że o naturę się tutaj dba - liczne organizacje i centra ochrony sprzyjają zachowaniu tego ekologicznego bogactwa. Niezapomnianych wrażeń dostarczą miejsca, gdzie zwierzęta i rośliny otacza się szczególną opieką, nie pozbawiając ich jednocześnie naturalnego środowiska.
 • Wiatrak, Holandia
  Jednym z symboli Holandii, który króluje na zdjęciach, pocztówkach i pamiątkach z tego kraju, są tulipany. Dla współczesnych podróżników może to się wydawać nieco zabawne albo mało interesujące, jednak hodowla tych kwiatów stanowiła tu niegdyś manię narodową, a ceny za pojedyncze cebulki osiągały niebotyczne wielkości. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na poznanie Holandii także z tej strony.