• Wystarczy garść orzechów dziennie, aby zminimalizować uczucie głodu i warstwę tłuszczu w okolicach brzucha
  Masz dosyć nadwagi, ale także drakońskich diet? Aby odzyskać smukłą sylwetkę, nie musisz się katować. Tak przynajmniej uważają naukowcy. I przedstawiają rewolucyjną metodę leczenia otyłości. Prostą, przyjemną i niewymagającą żadnych wyrzeczeń.
 • Czerwone wino działa jak dieta niskotłuszczowa i ćwiczenia
  Może już wkrótce lekarze będą wypisywali receptę na wino pacjentom cierpiącym na otyłość i zagrożonym rozwojem cukrzycy. Naukowcy właśnie udowodnili w pierwszych badaniach klinicznych z udziałem ludzi prozdrowotne właściwości czerwonego trunku.
 • Leki inkretynowe nie znalazły się na nowych wykazach refundacyjnych
  Refundacja nowych leków na cukrzycę z grupy tzw. inkretynowych może być ustalona na takich warunkach, by nie obciążać budżetu państwa, a mogłaby przynieść korzyści społeczeństwu - oceniają eksperci.
 • Mężczyźni mają tzw. otyłość brzuszną - tłuszcz gromadzi się np. w hepatocytach wątroby, co powoduje zaburzenia metaboliczne
  U panów nawet z niskim BMI ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 jest wyższe niż u pań z nadwagą. Naukowcy dowiedli, dlaczego tak się dzieje.
 • Nastolatkowie, którzy śpią od 7,5 do 8,5 godziny, rzadziej chorują na cukrzycę
  Do profilaktyki przeciw wystąpieniu cukrzycy typu 2 oprócz zdrowej diety i aktywnego stylu życia, warto dopisać odpowiednią długość snu. Naukowcy dowiedli, że dobry sen chroni nastolatków przed otyłością i cukrzycą.
 • Codzienne spacery z psem gwarantują zdrowie
  Zgrabna sylwetka, ciśnienie krwi w normie, dobry poziom cholesterolu, brak zagrożenia zawałem i udarem to wszystko dzięki... spacerom z psem. Lekarze udowodnili, że wystarczy pół godziny na świeżym powietrzu z pupilem, by zachować dobrą formę i zdrowie.
 • Na nadciśnienie cierpi co piąty młody Amerykanin
  Nadciśnienie tętnicze krwi nie jest jedynie chorobą ludzi starszych i w średnim wieku. Cierpi na nie co piąty Amerykanin w wieku 24-32 lat - wykazały badania opublikowane przez najnowsze wydanie "Epidemiology".
 • Naukowcy odkryli jeden "główny" gen zawiadujący innymi odpowiedzialnymi za metabolizm
  O tym, że otyłość związana jest z aktywnością wielu genów, naukowcy informowali wielokrotnie. Tym razem chwalą się rewolucyjnym odkryciem. Ekspresją tamtych genów zawiaduje jeden wspólny. To właśnie on - niczym „główny przełącznik” - uaktywnia procesy związane z całym metabolizmem.
 • Obniż stężenie cukru zrzucając kilogramy
  W krajach rozwiniętych otyłość, nazywana często epidemią XXI wieku, dotyka już 15-30 proc. obywateli. W Polsce otyła jest już co piąta osoba, a nadwagę ma co druga.