• Zdjęcie ilustracyjne
  Analizę genomu wymarłych krewniaków człowieka współczesnego, denisowiańczyków, publikują naukowcy na łamach tygodnika "Science". Już pół roku temu ogłosili, że udało im się dokładnie zsekwencjonować ten genom.
 • Para w samochodzie
  Wygląda niepozornie, widzisz go codziennie. Atakuje znienacka. Zupełnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że przy hamowaniu trafi cię w głowę z siłą pocisku wystrzelonego z pistoletu...
 • Szkielet
  Archeolodzy dokonali niezwykłego odkrycia. W jaskini w Cejlonie znaleźli dobrze zachowany, kompletny szkielet Homo sapiens sprzed około 37 tysięcy lat.
 • Człowiek pierwotny - zdjęcie ilustracyjne
  Przodkowie naczelnych przywędrowali do Afryki z Azji. Świadczą o tym najnowsze odkrycia paleontologiczne, których dokonano w Birmie. Po sześciu latach poszukiwań i przesianiu wielu ton ziemi naukowcy odkryli kilka zębów zwierzątka, które może być kluczowe dla zrozumienia ewolucji naczelnych.
 • Rewolucyjne odkrycie - wszyscy jesteśmy ziemniakami!
  "Ty kartoflu!" - ta obelga właśnie przestała być obraźliwa. Polscy naukowcy odkryli, że mózg człowieka ma wiele wspólnego z ziemniakiem. Wyniki tych badań przydadzą się lekarzom i pomogą w walce ze skutkami zawału serca oraz udaru mózgu.
 • Pyłyszenko: "Nie była to dla mnie jakaś męka, nie byłem przecież w klasztorze..."
  40-letni Ukrainiec pobił światowy rekord przebywania w klatce z lwem, mieszkając 36 dni w zamknięciu z oswojoną lwicą Katią. W tym czasie odebrał... poród swej podopiecznej, oraz namalował kilkanaście obrazów.
 • Choć wolelibyśmy sądzić, że to kwestia naszej wrodzonej dobroci, bycie miłym dla innych ma swoje uzasadnienie w ewolucji
  Specjaliści od lat próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego niektórzy ludzie są skłonni do pomocy i szczodrości wobec innych nawet wówczas, gdy takie zachowanie nie przynosi im żadnej korzyści. Najnowsze badania poświęcone temu zagadnieniu przyniosły zaskakującą odpowiedź.
 • Komputer najlepszym przyjacielem człowieka
  Magazyn "Computeractive" we współpracy z Royal Society For The Protection Of Cruelty to Animals przeprowadził ankietę. Jej wynik był bardzo zaskakujący. Okazało się bowiem, że już nie pies, a komputer jest najlepszym przyjacielem człowieka.
 • Wirus, który zabija małpy, atakuje człowieka
  Wirus, który dotąd powodował częste zgony jedynie u małp, pokonał barierę gatunkową i zaczął atakować również ludzi - informuje w najnowszym wydaniu pismo "PLoS Pathogens". Na razie nie ma jednak powodów do obaw, że zarazek jest groźny dla człowieka.
 • Zabójstwo "Człowieka" w Krakowie było wynikiem porachunków między grupami pseudokibiców lub grupami handlarzy narkotyków
  Policjanci zatrzymali w Krakowie kolejnego mężczyznę podejrzewanego o udział w śmiertelnym pobiciu Tomasza C. ps. Człowiek, na krakowskim os. Kurdwanów - podała policja. Cztery inne osoby usłyszały już w tej sprawie zarzuty.