• Około 50 zatrzymanych na Białorusi w rocznicę protestu
  Około 50 osób zatrzymano w poniedziałek w Mińsku, by przeszkodzić w uczczeniu rocznicy protestu po wyborach prezydenckich z 19 grudnia 2010 r. - informują niezależne portale białoruskie. Dyplomaci UE, w tym Polski, uczcili rocznicę udziałem w mszy.
 • 21-letni białoruski opozycjonista trafi na 20 dni do karceru
  Na 20 dni trafił do karceru więziennego 21-letni Mikita Lichawid, jeden z najmłodszych opozycjonistów skazanych na Białorusi za udział w powyborczych protestach opozycji - podało w poniedziałek Radio Swaboda.
 • W błyskawicznym tempie białoruski sąd skazał 193 uczestników protestu w Mińsku 6 lipca
  Na Białorusi skazano po ostatnich milczących protestach 6 lipca łącznie 193 osoby, w tym 92 w Mińsku - podała w piątek niezależna gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti", powołując się na dane zebrane przez obrońców praw człowieka.
 • Białoruska milicja rozprasza demonstrantów
  Białoruska milicja zatrzymała w niedzielę tuż przed godz. 19 (godz. 18 czasu polskiego) około setki uczestników akcji milczącego protestu przed dworcem kolejowym w Mińsku.
 • Milicja aresztowała około stu uczestników manifestacji w Mińsku
  Białoruska milicja rozbiła w środę wieczorem demonstrację przeciwko prezydentowi Alaksandrowi Łukaszence w centrum Mińska. Zatrzymano ponad sto osób, w tym dziennikarzy.
 • W Grodnie zatrzymano polską dziennikarkę i operatora TVP1
  Zatrzymani w środę w Grodnie przez białoruską milicję dziennikarka radia TOK FM Agnieszka Lichnerowicz i operator TVP1 Borys Czerniawski, który jest obywatelem Rosji, zostali wieczorem zwolnieni - powiedział PAP konsul Jacek Doliwa.
 • Przejście graniczne
  Białoruska milicja gazem łzawiącym rozpędziła w niedzielę wieczorem demonstrację kierowców na przejściu granicznym Kuźnica-Bruzgi przeciwko zakazowi wywozu za granicę niektórych towarów. Kilka osób zatrzymano - piszą w poniedziałek portale białoruskie.
 • Reżim Alaksandra Łukaszenki wymierzył białoruskim opozycjonistom surowe kary
  Sąd w Mińsku skazał we wtorek na karę 3,5 roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze 20-letniego Mikitę Lichawida, działacza opozycyjnego Ruchu "O Wolność", za udział w demonstracji opozycji po wyborach prezydenckich na Białorusi 19 grudnia zeszłego roku.
 • Białoruś: 10-15 dni aresztu dla zatrzymanych po demonstracji
  Na Białorusi większość osób zatrzymanych po niedzielnej demonstracji, które w poniedziałek stanęły przed sądem, otrzymywało kary 10-15 dni aresztu administracyjnego lub grzywny - informuje kampania obrońców praw człowieka "O sprawiedliwe wybory".