• Nietypowe sposoby na zrzucenie wagi
  Mniejsze porcje posiłku, większa dawka aktywności fizycznej nie zawsze wystarczają, by uzyskać wymarzoną sylwetkę. Jest jeszcze kilka innych, mniej oczywistych sposobów na odchudzanie.
 • Owsianka z bananami
  Dietetycy nie szczędzą dobrych słów owsiance i zachęcają, by zagościła w codziennym menu osób dbających o linię. Jak pokazują najnowsze badania, śniadanie złożone z płatków owsianych pomaga zrzucić nadliczbowe kilogramy.
 • Najlepsza pora na śniadanie: między 7:00 a 7:30
  Osoby, które zrzucają nadliczbowe kilogramy, powinny nie tylko dobrze komponować swoje menu, ale również jeść posiłki w określonych godzinach.
 • Nastolatka na diecie
  W ankiecie przeprowadzonej przez zespół ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział około 1000 gimnazjalistów z całej Polski. Organizatorzy zapytali młodzież o ich nawyki żywieniowe i preferencje kulinarne. Badanie wykazało, że aż 49% dziewcząt w wieku gimnazjalnym i 33% chłopców uważa, że ich waga jest nieprawidłowa. Najczęściej sądzą, że są za grubi i dlatego coraz chętniej stosują diety odchudzające.
 • Jak uniknąć efektu jo-jo?
  Masz za sobą dietę odchudzającą i wreszcie udało ci się zrzucić kilka kilogramów. Teraz tylko utrzymaj ten efekt i uchroń się przed efektem jo-jo. Dietetyk radzi, jak powinieneś się odżywiać.
 • Jak się odchudzić?
  Jesteś na diecie odchudzającej, ale twoja waga ciągle stoi w miejscu? Bardzo prawdopodobnie popełniasz popularne dietetyczne błędy. Zobacz, jakie mogą być. Gdy je wykluczysz, wreszcie zrzucisz nadliczbowe kilogramy.
 • Dieta overnight, czyli odchudzanie nocą
  Dieta, która działa na nasz organizm również w czasie snu? Jak zapewnia autorka diety Overnight Diet, dr Caroline Apovian, odchudzanie w nocy jest możliwe. Jej sekretem są koktajle proteinowe.
 • Moda na odchudzanie?
  Dzisiaj postanowiłaś, że od jutra przechodzisz na dietę. Który to już raz? Na pewno nie pierwszy, prawda? Dobre chęci nie wystarczą, by zgubić ponadprogramowe kilogramy.
 • Dieta na wiosnę
  Szara skóra, matowe włosy i kilka dodatkowych kilogramów - w takim stanie najczęściej znajduje się nasz organizm po długich miesiącach zimowej szarugi. Antidotum na gorszy nastrój, spowodowany wiosennym przesileniem, może być zdrowa dieta.
 • Zdrada jako sposób na odchudzanie?
  Drastyczna dieta czy ognisty romans? Dużo wyrzeczeń i mało efektów, a może przyjemne chwile i dobry wynik na wadze? Wnioski z tych badań są jednoznaczne i pokazują, kiedy skutecznie zrzucisz wagę.