• EKUZ
  Narodowy Fundusz Zdrowia wydłużył ważność Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Będzie ona ważna nie rok, ale 18 miesięcy – poinformowała w piątek rzeczniczka Funduszu Sylwia Wądrzyk.
 • Biedronka
   Sieć sklepów Biedronka wprowadziła dziś możliwość płatności za zakupy z użyciem BLIK-a. Dzięki temu rozwiązaniu sieć akceptacji BLIKA poszerzy się o blisko 3 tys. punktów stacjonarnych, zaś klienci Biedronki będą mogli płacić za zakupy korzystając z aplikacji mobilnej swojego banku, podały Jeronimo Martins oraz Polski Standard Płatności - operator BLIKa. Aplikacja działa zarówno w kasach tradycyjnych, jak i samoobsługowych. 
 • wakacje
  Za granicą wiele rzeczy działa zupełnie inaczej niż w Polsce. Szczególnie w kwestii płatności kartą czy korzystania z bankomatów. Dla przykładu możemy zapłacić za skorzystanie z bankomatu choć nasz bank obiecał nam bezpłatne wypłaty na całym świecie. Niepotrzebna w Polsce karta kredytowa może okazać się niezbędna – radzi Expander.
 • Bank
  Czy na oszczędzaniu w bankach Polacy wychodzą jak Zabłocki na mydle? Ogólne oprocentowanie na rachunkach bieżących i lokatach dla gospodarstw domowych wynosi zaledwie 0,9 proc. To wyraźnie mniej niż inflacja. Dodatkowo z tego "zysku" musimy jeszcze zapłacić podatek, a to, co zostanie, oddać bankowi w postaci opłat oraz prowizji - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • W każdym radiowozie patrolu drogowego od lutego za mandat będzie można zapłacić kartą płatniczą lub Blikiem - poinformowała w czwartkowym komunikacie Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR).
 • Karta do głosowania z 2014 roku
  Zaostrza się walka o kształt karty wyborczej na przyszłoroczne wybory samorządowe. Państwowa Komisja Wyborcza właśnie zareagowała na zarzuty, jakie w jej stronę skierowała Fundacja Batorego. Obie instytucje spierają się między sobą, choć aktualnie i bez tego znajdują się w dość trudnym położeniu.
 • Policja
  Prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami zostanie uchwalona ustawa, która wprowadzi możliwość płacenia za mandat kartą płatniczą - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Policja zapowiada, że zrobi wszystko, by rozwiązanie było wdrożone w całym kraju do końca roku.
 • Smartfon
  2,5 mln kart SIM zniknęło z rynku od momentu wejścia w życie tzw. ustawy terrorystycznej - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Przed nami ostatni tydzień na zarejestrowanie prepaidów. Kto nie zdąży tego zrobić do 1 lutego, nie będzie mógł korzystać ze swojego numeru.
 • Karta SIM
  W internecie kwitnie handel zarejestrowanymi kartami SIM. Jak to możliwe, skoro od 25 lipca każdy posiadacz telefonu na kartę musi zarejestrować numer? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".
 • Smartfon
  Twórcy ustawy teoretycznie dali zielone światło operatorom, by rejestrować pre-paidy online. Ale w praktyce nie ma pewności, jak weryfikować tożsamość klientów tak, by proces nie został podważony. "Usłyszeliśmy, że i tak na koniec trzeba będzie okazać dowód pani w kiosku" - mówią przedstawiciele telekomów.