• Manifestacja narodowców
  Sąd Apelacyjny w Katowicach uwzględnił w piątek wieczorem zażalenie prezydenta Katowic od wcześniejszej decyzji tamtejszego sądu okręgowego, uchylającej jego decyzję zakazującą manifestacji Młodzieży Wszechpolskiej, zaplanowanej na 8 września.
 • Polska policja;radiowóz
  Zaplanowany na niedzielę przemarsz Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego przez centrum Katowic nie doszedł do skutku - został zakłócony przez kontrmanifestację. Demonstrację rozwiązano, policja użyła siły i gazu, zatrzymano co najmniej 8 osób.
 • Nordica
  Przedstawiciele środowisk narodowych, którzy na najbliższą niedzielę zaplanowali w Katowicach „Marsz i Piknik Powstańców Śląskich” nie będą mogli zorganizować "części artystycznej" tego wydarzenia. Nie zgodziły się na to władze miasta.
 • Janusz Palikot na manifestacji poparcia dla ustawy pozwalającej na stosowanie metody in vitro w Gdańsku
  Kilkudziesięciu zwolenników posła Janusza Palikota demonstrowało w czwartek przed katowicką Archikatedrą Chrystusa Króla. Namawiali posłów do przegłosowania ustawy zezwalającej na zapłodnienie in vitro. "In vitro darem od Boga" - przekonywali. - "Nie walczymy z biskupami, to biskupi walczą z nami".