• Przegląd auta
  Cofanie liczników od 25 maja 2019 roku jest przestępstwem karanym więzieniem do 5 lat. "Polska wdrożyła jedną z najsilniejszych metod przeciwdziałania oszustom wśród krajów Grupy Wyszehradzkiej" – powiedziała dziennik.pl Karolina Topolova, szefowa sieci AAA Auto. Jednak to nie koniec, bo pojawił się nowy pomysł wykorzystania numeru VIN, jako dodatkowej ochrony osób chcących kupić używany samochód.
 • Cofanie liczników w autach znowu będzie legalne?
  Nowelizacja Kodeksu karnego nie poszła po myśli PiS. Przy okazji zaostrzania kar za przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom posłowie pozwolili, by fałszowanie liczników znowu nie będzie przestępstwem.
 • Kamera telewizyjna, zdjęcie ilustracyjne.
  Zapowiedź postawienia zarzutów operatorowi TVN Piotrowi Wacowskiemu obiegła – dosłownie – cały świat. Prokuratura Krajowa po kilku godzinach stwierdziła, że „przedwczesne jest stawianie zarzutów operatorowi TVN, który wykonywał gesty nazistowskiego pozdrowienia w trakcie spotkania ku czci Adolfa Hitlera w kwietniu 2017 r., i odwołała wyznaczony mu termin stawienia się w prokuraturze”. Zasadne nadal jest pytanie, czy w ogóle takie zarzuty miałyby szanse się ostać w sądzie, czy też jest to jedynie forma ataku na media.
 • Sejm
  Wszystkie kluby opowiedziały się w piątek w Sejmie za dalszymi pracami nad projektem Nowoczesnej o usunięciu z Kodeksu karnego kar za znieważenie prezydenta. Za dalszymi pracami jest też resort sprawiedliwości - choć ma uwagi do projektu.
 • Srogi bat na pijanych i naćpanych kierowców
  Kierujący, którzy po raz drugi zostali złapani na prowadzeniu auta w stanie nietrzeźwym - czyli mieli ponad pól promila alkoholu we krwi - będą mieli dożywotnio odbierane prawa jazdy. O założeniach rządowego projektu nowelizacji kodeksu karnego pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Nietrzeźwi rowerzyści nie będą trafiać do więzienia. Prezydent podpisał nowelizację kodeksu postępowania karnego, która zakłada, że jazda rowerem po alkoholu będzie wykroczeniem, a nie przestępstwem.
 • Mir domowy to według KK - wolność niezakłóconego korzystania z domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu
  Właściciel mieszkania, które jest wynajmowane, nie ma prawa wchodzić do niego bez wcześniejszego poinformowania o tym najemcy. W przeciwnym razie może zostać oskarżony o naruszenie miru domowego.