• Oscary 2016 - statuetka przed wejściem do Dolby Theatre
  Amerykańska Akademia Filmowa po raz 88 przyznała swoje słynne i na całym świecie pożądane statuetki. I znów obyło się bez niespodzianek, bo nagrody odebrali (w większości) właśnie ci nominowani, na których wszyscy stawiali. Oto pełna lista zdobywców Oscarów 2016.
 • Adele największą zwyciężczynią Brit Awards 2016
  Brit Awards – najważniejsze nagrody brytyjskiego przemysłu muzycznego – zostały wręczone po raz 36. Ceremonia odbyła się w londyńskiej The O2 Arenie, a najwięcej statuetek zebrała – i tu nie było niespodzianek – Adele. Zobaczcie, kto jeszcze pojawił się na czerwonym dywanie...
 • Justin Bieber laureatem Brit Awards 2016
  To była noc Adele. To ona jest największą triumfatorką tegorocznej gali Brit Awards – najważniejszych nagród muzycznych na Wyspach.
 • Paszporty Polityki 2016 zostały wręczone
  Już po raz 23. redakcja tygodnia "Polityka" wręczyła swoje nagrody kulturalne. Kto tym razem odebrał Paszport do kariery dla najlepiej zapowiadających się młodych twórców polskiej kultury? Zobaczcie sami!
 • Laureat Paszportu Polityki Magnus von Horn
  Poznaliśmy zdobywców Paszportów Polityki. Nagrody przyznano w sześciu kategoriach: film, literatura, teatr, muzyka popularna, muzyka poważna oraz sztuki wizualne. Wyróżnienia są przyznawane przez tygodnik "Polityka" od 1993 roku.
 • Laureaci Telekamer 2013
  W poniedziałek wieczorem odbyła się uroczysta gala wręczenia Telekamer "Tele Tygodnia". Widzowie po raz 16 wybrali najlepszych twórców, programy i osobowości telewizyjne. Największą liczbę statuetek odebrała Telewizja Polska.
 • Oscary - zdjęcie ilustracyjne
  Tegoroczne werdykty Amerykańskiej Akademii Filmowej były rozczarowujące, uważa Zdzisław Pietrasik, szef działy kultury w tygodniku "Polityka". "Operacja Argo" została najlepszym filmem, najlepsze główne role zagrali Daniel Day-Lewis i Jennifer Lawrence.
 • Po raz 85 w Stanach Zjednoczonych rozdano Oscary, najważniejsze nagrody przemysłu filmowego. Najlepszym filmem wybrano "Operację Argo", najlepsza aktorka to Jennifer Lawrence, a aktor - Daniel Day Lewis.
 • Adele łącznie otrzymała sześć nagród
  54. ceremonia wręczenia nagród Grammy w Staples Center należała do Adele. Angielkę uhonorowano m.in. za nagranie i piosenkę roku "Rolling In The Deep", otrzymała również wyróżnienie za album roku "21" – w sumie zebrała aż sześć prestiżowych statuetek. Ze wzruszenia nie mogła mówić, za to zaśpiewała po raz pierwszy od czasu operacji. Wykonała swój wielki hit "Rolling In The Deep". Oto inni zdobywcy nagród przyznawanych przez amerykańską branżę muzyczną w ponad 75 kategoriach...