• Joachim Brudziński
  W wakacje politycy PiS na żadne Majorki się nie wybierają, przed nami ciężka praca i walka o głosy wyborców, nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w przywracaniu podmiotowości i godności Polaków - powiedział PAP szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Joachim Brudziński.
 • Chłopak z butelką piwa
  W stolicy Majorki, Palma de Mallorca, od 1 kwietnia obowiązują nowe przepisy: lokale zachęcające do spożywania alkoholu mogą zapłacić mandat do 3 tysiące euro (ok. 13 tys. zł). Kara obowiązywać ma także turystów.
 • Wyspy na jesienny urlop - Madera
  Mimo że tradycyjny okres urlopowy przypada na letnie miesiące - czerwiec, lipiec i sierpień - to jednak coraz więcej osób decyduje się na wyjazd jesienią. Wakacje po sezonie mają wiele zalet: koszty są niższe, atrakcje turystyczne mniej oblegane, a pogoda przyjemniejsza, bo nie tak upalna. Gdzie warto się wybrać, by poczuć się jak w środku lata? Idealnym wyborem wydają się być kurorty położone na europejskich wyspach. Dzięki tanim lotom do możecie zaplanować swój urlop w dowolnym momencie roku.
 • Zofia Klepacka
  Zofia Klepacka spadła na trzecie miejsce klasyfikacji generalnej regat o Puchar Księżniczki Sofii. Prowadzi Chinka Manija Zheng przed Francuzką Charline Picon.
 • Gdzie na Wielkanoc? - imprezowa Malaga w Hiszpanii
  Jeżeli Wielkanoc kojarzy Wam się wyłącznie z wylegiwaniem się za suto zastawionym stołem i jesteście już nieco znudzeni taką formą spędzania świąt, czas poszukać alternatywnych sposobów i zobaczyć, jak ten czas celebruje się w innych miejscach Europy.
 • Ryanair
  Samolot irlandzkich linii Ryanair z 148 osobami na pokładzie lądował awaryjnie na Majorce. Przyczyną był fałszywy alarm - podał hiszpański zarządca lotnisk i kontroler ruchu AENA.
 • Majorka. Wszystko, co najlepsze w Hiszpanii
  Leonardo DiCaprio, Kate Moss, Keira Knightley - gwiazdy filmowe chętnie wybierają Baleary na wakacje. Majorka to z kolei wyspa, którą upodobał sobie aktor Johnny Depp. Co go w niej urzekło? Przekonajcie się sami!
 • Leonardo DiCaprio, Kate Moss czy Keira Knightley - łączy ich nie tylko sława, ale i fakt, że spędzają wakacje w Hiszpanii. Na Półwyspie Iberyjskim odpoczywają też politycy i sportowcy. 
 • Groźny pożar na północy Majorki. Na największej wyspie archipelagu Balearów płonie około 2 tys. ha lasów i łąk. Ogień zagraża czterem miejscowościom. Ewakuowano około 800 osób, w tym wielu turystów.
 • Wakacyjna impreza
  Wybierający się na wakacje na Majorkę powinni pamiętać, aby zachować ciszę. Władze wyspy podniosły mandaty za hałasowanie i teraz wynoszą one od 600 euro do 300 tys. euro.