• Wrak tupolewa
  Końcowy raport komisji Millera, badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej i polska prokuratura, a wcześniej wstępny raport MAK wykluczyły eksplozję i obecność materiałów wybuchowych na pokładzie TU-154M.
 • Jerzy Miller
  Jerzy Miller, który kierował komisją wyjaśniającą przyczyny katastrofy smoleńskiej, powiedział, że wszystkie wyniki badań komisji są w rękach prokuratury. W ten sposób odniósł się do informacji "Rz" o znalezieniu przez biegłych śladów trotylu na wraku TU-154M.
 • Antoni Macierewicz
  Antoni Macierewicz (PiS) złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez b. szefa MSWiA Jerzego Millera i szefa BOR Mariana Janickiego. Zarzuca im przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków ws. przygotowania wizyty polskiej delegacji w Katyniu.
 • Belgijski dziennik o raporcie Millera
  "Brak uprawnień pilotów zabił Lecha Kaczyńskiego" - pisze belgijski dziennik "Le Soir". W komentarzu poświęconym raportowi polskiej komisji w sprawie katastrofy smoleńskiej gazeta sceptycznie podchodzi do współodpowiedzialności Rosji za katastrofę.
 • Bruksela nabrała wody w usta na temat raportu Millera
  Znajdujące się w Brukseli unijne i europejskie organizacje oraz instytucje odmówiły komentowania wyników raportu Millera ws. katastrofy smoleńskiej. Z kolei NATO podkreśliło, że za wyszkolenie pilotów 36. specjalnego pułku lotnictwa odpowiada strona polska.
 • Komisja Jerzego Millera
  Rosyjski kierownik strefy lądowania podawał błędne dane załodze Tu-154, a piloci zbyt późno rozpoczęli procedurę odejścia na drugi krąg - to tyko dwie z całej listy przyczyn tragedii, które wylicza komisja Millera.
 • Fragment załącznika do raportu komisji Millera
  Dokument, na ogłoszenie którego czekała cała Polska, liczy 328 stron. To raport Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Teraz możesz go samodzielnie przeczytać.
 • Minister Jerzy Miller
  Jerzy Miller nie miał innego wyjścia. To premier wyznaczył za niego termin ogłoszenia raportu o katastrofie Tu-154. Ale członek komisji mówi wprost, że nie poznamy całej prawdy.
 • Miejsce katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem
  Premier Donald Tusk powiedział w piątek, że wszystko wskazuje na to, iż w czerwcu raport komisji Jerzego Millera dotyczący katastrofy smoleńskiej powinien trafić na jego biurko. Dodał, że następnie zacznie się szybka procedura tłumaczenia i przygotowania publikacji.
 • Minister opowie o śledztwie. W Sejmie będzie gorąco
  Minister spraw wewnętrznych i administracji ma dziś przedstawić posłom sejmowej komisji obrony narodowej informację dotyczącą prac polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem. Jerzy Miller przewodniczy jej pracom.