• Piłkarze Legii Warszawa
  Piłkarze Legii Warszawa wygrali z Lechem Poznań 2:0 w meczu 37. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Legioniści już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Polski, a "Kolejorz" tytuł wicemistrza.
 • Jakub Wolny
  Jakub Wolny zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów w skokach narciarskich. Polak oddał skoki na odległość 91 i 99 metrów, co dało mu zwycięstwo w piątkowym konkursie z notą 231,5 pkt. 
 • Witalij Kliczko
  Nazywany jest "Doktorem Żelazna Pięść", co bardziej kojarzy się z pseudonimem jednego z wrogów Jamesa Bonda niż bohaterem kijowskiego Majdanu. Ale być może w kraju, którego polityka bardziej przypomina ring niż wykład na bibliotekoznawstwie, jednym ratunkiem jest mistrz świata wagi ciężkiej Witalij Kliczko. 
 • Krzysztof Zwarycz zdobył złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23 w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 85 kg.
 • Dwie kolejki przed końcem sezonu mistrzem Polski została Legia Warszawa, a Lech Poznań po raz pierwszy w swojej historii został wicemistrzem. Zadecydowała o tym porażka Lecha w Poznaniu z Podbeskidziem.
 • Gdzie mogą być ukryte szczątki średniowiecznej mistyczki, którą cenił i podziwiał papież Benedykt XVI? Jak zidentyfikowano trzech mistrzów krzyżackich pod posadzką katedry w Kwidzynie? Opowiada o tym w rozmowie z dziennikiem.pl archeolog Bogumił Wiśniewski, który prowadził poszukiwania w kościele.
 • Wszystko rozegrało się na ostatniej prostej. Niewiele brakowało, a Justyna Kowalczyk zdobyłaby złoto. Tuż przed metą wyprzedziła ją Norweżka. Złoty medal i mistrzostwo w Val di Fiemme przypadło Marit Bjoergen.
 • 12 nominacji dla "Lincolna"!
  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła tytuły filmów oraz nazwiska twórców i artystów, którzy będą walczyć o Oscary 2013. Oto lista nominowanych do najsłynniejszej z nagród w poszczególnych kategoriach:
 • NAJLEPSZY FILM: "Les Misérables. Nędznicy"
  Najważniejsze brytyjskie nagrody filmowe EE BAFTA Film Awards zostaną przyznane po raz 65. W Londynie ogłoszono listę kandydatów do prestiżowych statuetek Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, więc przedstawiamy nominowanych w głównych kategoriach. Kto wygra, przekonamy się już 10 lutego.
 • Najlepszy film: "Miłość" – reżyseria Michael Haneke
  Tuż przed ogłoszeniem tegorocznych nominacji do Oscarów, swoje nagrody przyznało Stowarzyszenie Amerykańskich Krytyków – National Society of Film Critics. I tym razem wielkim wygranym okazała się "Miłość" Michaela Hanekego. Uhonorowany w trzech kategoriach obraz wydaje się absolutnym pewniakiem w oscarowej gonitwie. Oto produkcje i twórcy wyróżnieni przez krytyków zza oceanu...