• 7. "Merida waleczna" – 1,02%
  "Los Angeles Times" poprosił swoich czytelników, aby zagłosowali na filmy, które w minionym roku najbardziej zawiodły ich oczekiwania. Oto siedem najbardziej przereklamowanych filmów 2012 roku:
 • Najlepszy film: "Szpieg"
  Znamy już laureatów 3. plebiscytu zrzeszenia krytyków, International Online Film Critics. W swoim rankingu recenzenci wzięli pod uwagę premiery od 16 listopada 2010 roku do 15 listopada 2012. Wielkimi zwycięzcami głosowania, które odbywa się co dwa lata, okazały się filmy: "Szpieg" i "Mistrz". Dostrzeżono również pracę Janusza Kamińskiego przy filmie "Lincoln"...
 • Radosław Kawęcki
  Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra) w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym zdobył złoty medal pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Stambule. Czasem 1.48,48 ustanowił rekord Polski. Słynnego Amerykanina Ryana Lochtego pokonał o zaledwie 0,02 s.
 • 8. "Cosmopolis"
  Ranking i podsumowania są już tradycją końca roku. Zestawienie najlepszych filmów ostatnich dwunastu miesięcy przygotował magazyn filmowy "Sight & Sound". Głosowało 100 krytyków, a oto ich wybory – lista najlepszych produkcji 2012 roku…
 • Philip Seymour Hoffman jako "Mistrz"
  Paul Thomas Anderson wciąż w mistrzowskiej formie. W swoim najnowszym filmie amerykański reżyser potwierdził reputację najbardziej przenikliwego, obok Todda Solondza, krytyka swojej ojczyzny.
 • "Mistrz" to jeden z oscarowych faworytów
  "Mistrz" – nowy film Paula Thomasa Andersona uznany jest za głównego kandydata do Oscarów 2013. Głośny obraz z wielkimi rolami Joaquina Phoenixa i Philipa Seymoura Hoffmana wszedł do kin w Polsce.
 • Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix w filmie "Mistrz"
  Paul Thomas Anderson wciąż jest w mistrzowskiej formie. W swoim najnowszym filmie amerykański reżyser potwierdził reputację najbardziej przenikliwego, obok Todda Solondza, krytyka swojej ojczyzny. Jednak, w przeciwieństwie do twórcy "Happiness", nie zadowala się kameralną perspektywą wielkomiejskich przedmieść. Po raz kolejny bierze się za bary z historią i przedstawia życiorys jednostkowego bohatera na tle szerszego procesu społecznych przemian.
 • "Mistrz" – nagrodzony na festiwalu w Wenecji za reżyserię i główne role – trafi do polskich kin 16 listopada. O najnowszym filmie Paula Thomasa Andersona było głośno z trzech powodów: bo to świetne kino, znakomicie zagrali w nim Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix (amerykańscy krytycy okrzyknęli jego rolę "najbardziej nieoczekiwanym powrotem roku") oraz dlatego, że twórców zainspirowała biografia ojca scjentologii – L. Rona Hubbarda.
 • Sąd - zdjęcie ilustracyjne
  Czterokrotny medalista olimpijski w kolarstwie torowym Australijczyk Gary Neiwand nie pójdzie do więzienia, mimo że sąd w Melbourne uznał go winnym obscenicznego zachowania się wobec dwóch kobiet. Były sportowiec będzie musiał się poddać kuracji.
 • Tomasz Gollob
  Były mistrz świata na żużlu Tomasz Gollob usłyszał wyrok skazujący. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy uznał żużlowca winnym stawianego mu zarzutu posługiwania się sfałszowanymi dokumentami w celu wyłudzenia kredytów na sumę 800 tys. zł.