• Zanim zaczniesz się odchudzać, pokochaj swoje ciało
  Chcesz wreszcie zrzucić nadliczbowe kilogramy? Naukowcy mają prostą radę - najpierw pokochaj swoje ciało. Tak, tak! Są dowody na to, że osoby, które w sposób właściwy postrzegają swoją sylwetkę, tracą więcej na wadze.
 • Systematyczne stosowanie preparatów zawierających ftalany przyczynia się do problemów z wagą ciała
  Do takich wniosków doszli naukowcy. Badacze dowiedli, że substancje chemiczne zawarte w preparatach do pielęgnacji ciała mają negatywny wpływ na naszą wagę.
 • Suplementy diety w odchudzaniu nie zastąpią leków odchudzających, racjonalnej diety i aktywności fizycznej
  Na polskim rynku dostępny jest jeden lek na odchudzanie. Więcej jest suplementów diety wspomagających odchudzanie, ale nie zastąpią one leków ani racjonalnej diety i aktywności fizycznej - mówi dr Magdalena Białkowska z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.
 • Codzienne spacery z psem gwarantują zdrowie
  Zgrabna sylwetka, ciśnienie krwi w normie, dobry poziom cholesterolu, brak zagrożenia zawałem i udarem to wszystko dzięki... spacerom z psem. Lekarze udowodnili, że wystarczy pół godziny na świeżym powietrzu z pupilem, by zachować dobrą formę i zdrowie.
 • Ile kobieta powinna przytyć w ciąży, by później nie mieć problemów ze zdrowiem?
  Wiele kobiet bagatelizuje dodatkowe kilogramy, które zostają im po urodzeniu dziecka. Jednak naukowcy ostrzegają – ta nadwaga często przeradza się w otyłość i grozi poważnymi chorobami.