• Różowa wstążeczka
  Standardem w leczeniu raka piersi są tzw. operacje oszczędzające, często z rekonstrukcją piersi. Niewykluczone, że coraz większą rolę w leczeniu będą odgrywały genetyka i immunologia - mówiono na konferencji w Białymstoku.
 • Piersi
  Kobiety po mastektomii mogą mieć zrekonstruowaną pierś przy pomocy implantów albo przy użyciu tkanek własnych. Na czym polega ta druga metoda? Kto się kwalifikuje do zabiegu? Wyjaśnili to w "Dzień Dobry TVN" Aldona Spiegel, mikrochirurg i specjalista rekonstrukcji piersi oraz dr Michał Lewandowicz z Zespołu Mikrochirurgii Piersi w Centrum Onkologii. Czy ten zabieg jest refundowany przez NFZ?
 • Kobieta zasłania piersi
  W Polsce wiele kobiet po mastektomii czeka na rekonstrukcję piersi. W ramach refundacji NFZ co roku przeprowadza się około tysiąca takich zabiegów.
 • Czy poddanie się mastektomii zapobiega zachorowaniu
  Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii i wywołała dyskusję na ten temat. Aktorka jest nosicielką zmutowanego genu BRCA, który był przyczyną raka jajnika u jej matki i raka piersi u ciotki.
 • Po operacji usunięcia piersi Angelina Jolie planuje kolejny zabieg?
  Zdobywczyni Oscara, Angelina Jolie wywołała w tym tygodniu prawdziwą burzę medialną i dyskusję, po tym jak ogłosiła, że dobrowolnie poddała się profilaktycznej mastektomii piersi. Jak donoszą media, aktorka zamierza poddać się również poddać zabiegowi usunięcia jajników.
 • Angelia Jolie poddała się zabiegowi usunięcia obu piersi, by zapobiec nowotworowi
  Angelina Jolie podjęła słuszną decyzję, gdyż od wielu lat są wskazania naukowe do przeprowadzania profilaktycznych mastektomii w przypadku kobiet z predyspozycjami genetycznymi do raka piersi - przyznał prof. Tadeusz Pieńkowski, onkolog z Otwocka.
 • Angelina Jolie usunęła obie piersi
  Trudno wczuć się w sytuację osoby zagrożonej chorobą nowotworową, jeśli się samemu z taką chorobą nie zetknęło - podkreśla Julia Wall ze szpitala MSW w Otwocku. Hollywoodzka gwiazda Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną podwójną mastekomię.
 • Usunięcie piersi w 100 proc. chroni przed rakiem?
  Aktorka Angelina Jolie poddała się amputacji piersi. Amerykańska gwiazda napisała w "New York Timesie", że zdecydowała się na mastektomię, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Wykryto bowiem u niej gen zwiększający prawdopodobieństwo nowotworu piersi i jajnika.