• Szacuje się, że ponad 80 proc. chorych na raka piersi wymaga zastosowania radioterapii
  Nowoczesna radioterapia to skuteczna, precyzyjna i bezpieczna metoda leczenia raka piersi – przekonywali we wtorek eksperci podczas konferencji "Zachowaj pierś – radioterapia w leczeniu chorych na raka". Ich zdaniem trzeba obalić mit, że metoda ta niesie ze sobą ryzyko choroby popromiennej. Jak mówił krajowy konsultant w dziedzinie radioterapii onkologicznej prof. Krzysztof Składkowski, nowoczesne przyspieszacze elektronowe wykorzystywane w radioterapii to "ogromny skok i miernik postępu" w leczeniu nowotworów.
 • Badanie piersi: mammografia
  Konieczność poddania się operacyjnemu leczeniu raka piersi stanowi dla kobiety niezwykle ciężki moment w życiu. Strach przed mastektomią, lek przed choroba i utratą kobiecości – to tylko nieliczne uczucia towarzyszące pacjentce. Dlatego w tym okresie bardzo istotne jest wsparcie rodziny i przyjaciół oraz profesjonalna pomoc psychologa. Usunięcie piersi to jednak nie koniec! Współczesna medycyna daje bowiem możliwość skorzystania z rekonstrukcji piersi. Na czym ona polega?
 • Rak piersi
  Polska jest jedynym krajem, w którym wzrasta śmiertelność z powodu raka piersi, Polki powinny częściej wykonywać badania profilaktyczne i jak najwcześniej zgłaszać się do lekarza – apelowali w Warszawie eksperci z okazji kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”.
 • Kobieta zasłania pierś
  6 października jest Dzień Boskich Matek, czyli kobiet, u których w ciąży lub do roku po porodzie, został zdiagnozowany nowotwór.
 • Rak piersi
  Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet w Polsce. Nie pacjent powinien szukać najlepszego leczenia, lecz system powinien zrobić wszystko, aby mu je zapewnić – akcentuje prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego prof. Adam Maciejczyk z Dolnośląskiego Centrum Onkologii.
 • Kobieta zasłania pierś
  Znajomość podtypu raka piersi jest podstawą dobrania skutecznej terapii, również u kobiet z wcześnie wykrytym nowotworem – mówili eksperci we wtorek w stolicy na spotkaniu prasowym, na którym zainaugurowano kampanię „Wylecz raka piersi HER2+”.
 • Rak piersi
  W Polsce niepokojąco zwiększa się zarówno zachorowalność, jak i umieralność na raka piersi u kobiet – alarmowali specjaliści podczas poświęconej temu nowotworowi konferencji Akademii Dziennikarzy Medycznych w Warszawie.
 • Różowa wstążeczka
  Lepszy dostęp do rehabilitacji pacjentkom z rakiem piersi ma zapewnić nowe rozporządzenie ministra zdrowia. Projekt rozporządzenia pojawił się na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji.
 • Skalpel w ręku chirurga
  Jolanta Kilanowska regularnie brała udział w profilaktycznych badaniach, które miały wykluczyć zmiany nowotworowe. U pacjentki w pewnym momencie wykryto jednak komórki rakowe, w wyniku czego doszło do amputacji piersi. Lekarze ze Szpitala w Pleszewie zdecydowali się na nowatorską rekonstrukcję. Do odbudowy nowej piersi wykorzystali siatkę biologiczną z osierdzia wołowego.
 • Kobieta zasłania piersi
  Rekonstrukcja brodawek piersiowych dla kobiet, które straciły piersi, to bardzo ważny temat. Jak to zrobić bez użycia skalpela?