• Banknoty i monety euro
  Niemcy zarobiły co najmniej 2,9 mld euro na oprocentowaniu pobranym od Grecji za udzieloną jej pomoc finansową - poinformowała w piątek agencja dpa, powołując się na odpowiedź niemieckiego rządu na parlamentarną interpelację Zielonych w tej sprawie.
 • Mężczynza wskazuje wykres
  Agencja Moody's Investors Service tnie dalej. Obniżyła prognozę ratingową dla Niemiec, Holandii i Luksemburga. Kraje w ocenie Moody's wciąż jednak cieszą się najwyższą diagnozą kredytów i obligacji. 
 • Angela Merkel z Francoisem Hollande
  Niemcy okazują się jednym z największych beneficjentów kryzysu w strefie euro; podczas gdy inne kraje unii walutowej mają problemy z pozyskaniem pieniędzy na rynkach, Niemcom udało się zaoszczędzić dziesiątki mld euro - pisze w niedzielę Associated Press.
 • Kopenhaga - stolica Danii
  Najpewniejszymi obligacjami w Unii Europejskiej wcale nie są niemieckie, lecz duńskie. Dzięki temu, że Kopenhaga nie ma problemu z zadłużeniem i pozostaje poza strefą euro, inwestorzy nie tylko na nich nie zarabiają, ale jeszcze muszą do tego dopłacać.
 • Niemcy nie sprzedały swoich obligacji
  Niemcy, uważane w czasach kryzysu zadłużenia za bezpieczną przystań, nie zdołały w środę sprzedać wszystkich 10-letnich obligacji, za które zamierzały uzyskać 6 mld euro - pisze w środę "Financial Times Deutschland".