Jeśli zimą spędza się dużo czasu na świeżym powietrzu, w miejscach, w których nie brakuje słońca, trzeba koniecznie pomyśleć o zabezpieczeniu przed niebezpiecznym działaniem jego promieni, a nie tylko rozkoszować się przyjemnym ciepłem, które dają.
Promienie słoneczne są korzystne dla naszego organizmu, bo dzięki nim następuje synteza witaminy D, która bardzo dobrze wpływa między innymi na wzmocnienie układu odpornościowego, ale nadmierna ekspozycja na słońce może doprowadzić do oparzenia słonecznego – przypomina Główny Inspektorat Sanitarny.
Stosowanie preparatów z filtrami, odpowiednie ubranie i nakrycie głowy, a także korzystanie z półcienia - to podstawowe zasady, pozwalające na bezpieczne korzystanie z promieniowania słonecznego. Przypomina o nich dermatolog prof. Anna Woźniacka.
Latem skóra jest szczególnie narażona na oddziaływanie promieni słonecznych. Dermatolodzy przestrzegają nas przed ich szkodliwym działaniem. Jak więc się opalać z głową?
Nie bez powodu mówi się o tym, że ze słońca trzeba korzystać odpowiedzialnie. Promienie słoneczne potrafią dla organizmu zdziałać wiele dobrego, ale mogą również siać spustoszenie. Dlaczego? Wyjaśnia dermatolog, dr hab. n. med. Irena Walecka konsultant Kliniki La Perla.
Osoby, które nie ukończyły 18 lat, nie mogą korzystać z solarium - wynika to z przepisów, które w piątek weszły w życie. W miejscach, w których są solaria, obowiązkowo będą zamieszczane ostrzeżenia, że korzystanie z nich zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór złośliwy skóry.
Marta Kaczyńska tydzień temu na łamach tygodnika "Sieci Prawdy" pisała o negatywnych skutkach masturbacji. Tym razem wzięła na przysłowiową "tapetę" kolejne uzależnienie.
Do niedawna uważano, że promieniowanie UV ma tylko destrukcyjny wpływ na stan skóry. Tymczasem okazuje się, że również inne rodzaje fal słonecznych źle na nią oddziałują. Jakiego jeszcze promieniowania powinniśmy się wystrzegać?