• Dermatolog bada kobietę
  Samobadanie skóry nie wystarczy, by wcześnie wykryć czerniaka. Konieczne do tego jest regularne badanie skóry u dermatologa lub chirurga onkologa – podkreślali eksperci na spotkaniu prasowym w Warszawie.
 • Kobieta na plaży
  Sezon na opalanie powoli się zaczyna. Aby świadomie korzystać z promieni słonecznych należy wiedzieć kiedy tak naprawdę możemy się opalać, a kiedy nie. Pewne schorzenia skóry powodują, iż powinniśmy na jakiś czas powstrzymać się od opalania. O tym problemie opowiada dermatolog dr n. med. Maciej Krajewski.
 • Solarium
  Zwraca na to uwagę Rzecznik Praw Dziecka, który zaapelował do Ministerstwa Zdrowia o ograniczenie najmłodszym dostępu do nich. To już trzecia jego interwencja w tej sprawie.
 • Znamiona na skórze
  Osoby o jasnej karnacji, rudych i blond włosach i niebieskich oczach są szczególnie narażone na raka skóry, w tym czerniaka. Sprzyja temu przebywanie na intensywnym słońcu i korzystanie z solarium. Urlopy w ciepłych krajach wyraźnie zwiększyły częstość występowania tego nowotworu u Europejczyków.
 • Kobieta się opala
  Jesień zbliża się do nas coraz większymi krokami, ale na zewnątrz wciąż mamy piękną pogodę. Zapewne taki stan utrzyma się jeszcze jakiś czas i zdążymy „złapać” cenne promienie słoneczne. Niestety, niektórzy w tym okresie rezygnują z ochrony przeciwsłonecznej. To błąd – słońce może nam zaszkodzić nawet zimą. Wobec tego, co powinniśmy robić, by odpowiednio zadbać o swoją skórę na przełomie lata i jesieni?
 • Solaria są rakotwórcze jak palenie papierosów czy azbest
  Przed końcem kadencji Sejm uchwali prawo, że wstęp na solarium mają tylko dorośli – obiecuje minister. Solaria są rakotwórcze jak palenie papierosów czy azbest.
 • Opalanie
  Krem z filtrem, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne – o tym zawsze powinniśmy pamiętać, jeśli planujemy wylegiwać się na pełnym słońcu. Czy na coś jeszcze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
 • Bikini bridge
  Smartfon w rękach nastolatki nie ma prawa odpoczywać nawet na plaży... Najpierw hitem internetowych portali stały się zdjęcia rozgrzanych słońcem biustów, chwilę później przyszła pora na "mosty z majtek"... Facebook i Twitter oszalały na punkcie takich zdjęć... Zobacz galerię!
 • Solarium
  Czy będą ograniczenia w korzystaniu z solariów? Ustawa regulująca opalanie się w solariach przez osoby do 18. roku życia jest przygotowana przez sejmową komisję, ale czy Parlament zdąży ją przyjąć do wyborów?
 • Starsza kobieta u dermatologa
  Tanie wakacje i nadmierne opalanie się - to przyczyna raka skóry u dzisiejszych emerytów. Do takiego zdania doszli lekarze z Wielkiej Brytanii.