• Uwaga na słońce
  Mamy pierwszy w tym roku tak upalny i słoneczny weekend. Pogoda zachęca do spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. Wiele osób planuje opalanie. Jednak leżenie w pełnym słońcu może się skończyć oparzeniem, a w przyszłości nowotworem skóry czyli czerniakiem - mówi profesor Piotr Rutkowski z warszawskiego Centrum Onkologii.
 • Kobieta wcierająca samoopalacz
  Nie trzeba spędzać wielu godzin na słońcu, aby latem cieszyć się piękną opalenizną. Zdrową alternatywą dla plażowania są kosmetyki samoopalające. Nowoczesne samoopalacze nie zawierają szkodliwych konserwantów, a ich aplikacja jest bardzo prosta. Kosmetyki te są bogate w naturalne składniki, które dodatkowo pielęgnują skórę.
 • Jak zdrowo korzystać ze słońca?
  Słońce to jedno z tych dobrodziejstw natury, z których należy korzystać z umiarem. Jak zdrowo się opalać i na co zwracać szczególną uwagę podczas kąpieli słonecznych, radzi dr n. biologicznych Monika Pasikowska, ekspert marki Pharmaceris, partner kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”.
 • Kobieta oglądająca kremy do opalania
  Kremy do opalania szybko tracą swoje właściwości, a zwietrzałe – nie dają skutecznej ochrony przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Dermatolodzy radzą, by kosmetyki z filtrem UV zużyć maksymalnie w ciągu 6 miesięcy po otwarciu opakowania. Pod wpływem wysokiej temperatury w preparatach zachodzą niekorzystne zmiany i mogą pojawić się drobnoustroje. Przez to zmniejsza się aktywność substancji czynnej. Mimo aktualnej daty ważności, nie należy więc stosować takich kremów w kolejnym sezonie.
 • Picie alkoholu zwiększa ryzyko raka skóry
  Czerniak, najgroźniejszy rak skóry, atakuje nie tylko osoby, które nadużywają kąpieli słonecznych bez odpowiedniej ochrony. Nie oszczędza także tych, którzy nie żałują sobie alkoholu – wynika z najnowszych badań.
 • Jennifer Aniston
  Mimo że 40 urodziny już dawno za nimi, aktorki nie tracą uroku... Gwiazdy serialu „Przyjaciele”, Jennifer Aniston i Courteney Cox, spędzają właśnie urlop w Meksyku. Seksowne Amerykanki przyłapano podczas opalania. Zobacz galerię!
 • Nie tylko na słońcu
  Mija letni sezon, a ty chciałbyś wreszcie zachwycać piękną opalenizną? Nie musisz decydować się na ofertę last minute wakacji na tropikalnej wyspie. Wystarczą sprawdzone domowe sposoby na nadanie skórze słonecznego odcienia.
 • Kobieta w bikini nad morzem
  Pomarszczona, wysuszona, szorstka – tak w przyszłości będzie można opisać naszą skórę, jeśli nie będziemy jej odpowiednio chronić podczas kąpieli słonecznych. Jeżeli chcemy uniknąć skutków ubocznych opalania, powinniśmy pamiętać o umiarze i przestrzegać kilku zasad.
 • Bezpieczne opalanie
  Lato to pora roku, na którą większość z nas czeka zawsze z wielką niecierpliwością. Nic tak przecież nie poprawia nastroju, jak słoneczny i ciepły dzień. Bez słońca nie byłoby życia, jednak trzeba być świadomym, że promieniowanie słoneczne ma również negatywne działanie. Odbija się ono przede wszystkim na naszym zdrowiu i jest głównym czynnikiem przyśpieszającym procesy starzenia skóry. Czy można się przed nim uchronić i już tego lata rozpocząć bezpieczne plażowanie?
 • Co zniesmacza mężczyzn oglądających kobiety w bikini?
  Czas plażowania nadchodzi nieubłaganie. Jeśli planujecie go wykorzystać na złowienie faceta, najpierw warto się dowiedzieć, czego panowie absolutnie nie tolerują u kobiet pokazujących ciała w skąpych strojach kąpielowych.