• Ważna witamina D
  Nie bez powodu mówi się o tym, że ze słońca trzeba korzystać odpowiedzialnie. Promienie słoneczne potrafią dla organizmu zdziałać wiele dobrego, ale mogą również siać spustoszenie. Dlaczego? Wyjaśnia dermatolog, dr hab. n. med. Irena Walecka konsultant Kliniki La Perla.
 • Opalanie
  Do niedawna uważano, że promieniowanie UV ma tylko destrukcyjny wpływ na stan skóry. Tymczasem okazuje się, że również inne rodzaje fal słonecznych źle na nią oddziałują. Jakiego jeszcze promieniowania powinniśmy się wystrzegać?
 • Krem przeciwsłoneczny
  Jeszcze tylko nieco ponad miesiąc dzieli nas od upragnionego sezonu urlopowego – lato, słońce, morska bryza i wylegiwanie na słońcu. Czy powinnyśmy się bać opalania, gdy w koło słyszy się o szybszym starzeniu i nowotworach? Jak zabezpieczyć skórę przed słońcem, by jej nie uszkodzić, a czerpać przyjemność i „nałapać” witaminy D? Obalamy najpopularniejsze mity.
 • Witamina D
  "Obok witaminy C to moja ulubiona witamina" - powiedziała o witaminie D w "Dzień Dobry TVN" Agnieszka Cegielska, dyplomowany coach zdrowia i zdrowego stylu życia. Czy można przedawkować? Na to pytanie odpowiedział dr Maciej Potocki, pediatra, neonatolog. Na co ta witamina wpływa?
 • Czy witamina D wchłania się pzez skórę mimo zastosowania kremu z UV
  Świetna wiadomość dla miłośników przebywania w pełnym słońcu. Mogą oni stosować kremy z filtrami UV bez obaw, że zaburzą wchłanianie cennej dla organizmu witaminy D.
 • Słońce pomaga obniżyć ciśnienie krwi
  Nie żałuj sobie słońca! Wbrew temu, co do tej pory sądzono, ekspozycja na słońce bardziej sprzyja zdrowiu niż mu szkodzi. Nowe badania wykazały, dlaczego warto się opalać.
 • Witamina D pomaga leczyć choroby płuc
  Gruźlica od lat nieprzerwanie zabija. Mówi się, że w wielu przypadkach jest nieuleczalna. Pewną nadzieję dają wyniki najnowszych badań naukowców. Wykazali oni, że działanie antybiotyków jest skuteczniejsze, jeśli do leczenie włączy się witaminę D.