• Merkel zdradza prawdziwy cel Niemiec
  Angela Merkel wreszcie publicznie powiedziała, jaki cel mają Niemcy w Europie. Kanclerz mocno wierzy w powodzenie swej misji. Jest też zdania, że nie można dzielić Europy na kraje które mają i te, które nie mają euro.
 • KE: bardzo niepokojąca sytuacja we Włoszech
  Sytuacja we Włoszech, będących trzecią gospodarką w UE, jest "bardzo niepokojąca" - ocenił we wtorek komisarz ds. walutowych Olli Rehn, wskazując m.in. na "dramatyczny" wzrost kosztów obsługi długu kraju. W środę do Rzymu jedzie misja KE, by pilnować reform.
 • Unia zdecydowała. Grecja nie dostanie pieniędzy
  Grecja, do referendum, nie zobaczy już ani centa - zdecydowali przywódcy Unii Europejskiej. Piłeczka jest po stronie Greków. Jeśli odrzucą pakiet pomocowy, to już nic nie uratuje Aten.
 • Grecja zszokowała świat. Berlin zwołuje "nadzwyczajne konsultacje"
  Berlin i Paryż zwołują specjalne posiedzenie najbogatszych państw świata. Tematem będzie decyzja greckiego premiera, która poważnie wstrząsnęła światem. Ekonomiści ostrzegają, że pomysł Aten skończy się katastrofą.
 • Szef strefy euro ostrzega: Grecja zbankrutuje
  Choć szef  Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso oświadczyli, że "mają pełne zaufanie", do Grecji, to przywódca strefy euro ma zupełnie inne zdanie. Jean-Claude Juncker ostrzega, że to, co wymyśliły Ateny skończy się bankructwem kraju.
 • Europa dwóch prędkości? Polska nie ma co dramatyzować
  Polska nie ma co dramatyzować w związku z decyzją szczytu strefy euro w niedzielę, by się dalej integrować, bo strategicznym interesem strefy euro, szczególnie Niemiec, jest trzymanie otwartych drzwi, zwłaszcza dla Polski - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP.
 • Polska przyjmie wspólną walutę? Minister nie zostawia złudzeń
  Do tej pory każdy rząd mówił o jak najszybszym przyjęciu euro. Gdy jednak wspólnej walucie grozi zagłada, szef resortu finansów jasno mówi, co stanie się z polskim złotym.
 • Tusk wie, co zrobić, by uratować Europę
  Europie grozi zagłada, czy też Unia poradzi sobie z kryzysem? Zdaniem premiera Tuska na naszych oczach zapadają decyzje, które rozstrzygną los kontynentu. Ma też pomysł, jak uratować Unię Europejską i wyciągnąć ją z kryzysu.
 • Premier Grecji wzywa do podjęcia rozstrzygających decyzji
  Premier Grecji Jeorjos Papandreu wezwał w niedzielę w Brukseli kraje UE do podjęcia rozstrzygających decyzji mających na celu zahamowanie kryzysu zadłużeniowego, który trwa od dwóch lat i naraził na niebezpieczeństwo strefę euro.
 • Niemcy grożą państwom Unii. Oto ich nowy plan
  Niemcy mają dość płacenia na bankrutów unijnych. Chcą więc nie dopuścić, by w przyszłości kolejne państwa błagały o pomoc. Mają plan, jak zmusić rządy do dyscypliny finansowej. Straszą międzynarodowym sądem.