• 7 sposobów na zmotywowanie dziecka do regularnego oszczędzania
  Aby dziecko rozpoczęło odkładanie pieniędzy, a potem robiło to skutecznie i regularnie, warto przestrzegać kilku zasad. Jakich? Oto lista najciekawszych sposobów, które sprawią, że pokocha oszczędzanie.
 • Pieniądze
  Za pieniądze z programu będzie można kupić specjalne papiery.
 • Świnka skarbonka i pieniądze
  Jak twierdzi Warren Buffet, to wiek, w którym uruchamiamy pierwszy biznes ma największy wpływ na sukces w życiu. Finansowa zaradność nie bierze się jednak znikąd – przedsiębiorczym nastolatkiem, a później dorosłym stać się można przede wszystkim dzięki wiedzy przekazywanej przez rodziców i obserwacji ich finansowych poczynań. Czego Jaś się o finansach nie nauczy, tego Jan nie będzie umia ł – podsumowuje Piotr Minkina z Union Investment TFI.
 • Rodzice z niemowlęciem
  Tylko 30 proc. Polaków odkłada pieniądze na przyszłość swoich dzieci – wynika z badań Instytutu Homo Homini. Tymczasem regularne odkładanie nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie już od narodzin dziecka pomoże rodzicom zapewnić mu lepszy start w dorosłe życie. Zebrana przez lata kwota może pomóc w opłaceniu studiów, zakupie mieszkania czy w założeniu własnego biznesu.
 • Dziecko
  Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie MasterCard, aż 75% dzieci regularnie dostaje od swoich rodziców kieszonkowe. Niestety ponad połowa z nich otrzymane środki przeznacza na zakup słodyczy. W jaki sposób uczyć rozsądnego gospodarowania finansami już od najmłodszych lat?
 • Matka z dzieckiem i skarbonką
  Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie MasterCard, aż 75% dzieci regularnie dostaje od swoich rodziców kieszonkowe. Niestety, ponad połowa z nich otrzymane środki przeznacza na zakup słodyczy. W jaki sposób uczyć rozsądnego gospodarowania finansami już od najmłodszych lat? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak nauczyć dziecko finansowego ABC.