• Matka z dzieckiem i skarbonką
  31 października w wielu krajach świata, także w Polsce, obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania. W ramach Programu Tydzień dla Oszczędzania zaprezentowano wyniki IX edycji badań "Postawy Polaków wobec finansów". Wynika z nich, że oszczędzanie wciąż jest dla Polaków sporym wyzwaniem.
 • 7 sposobów na zmotywowanie dziecka do regularnego oszczędzania
  Aby dziecko rozpoczęło odkładanie pieniędzy, a potem robiło to skutecznie i regularnie, warto przestrzegać kilku zasad. Jakich? Oto lista najciekawszych sposobów, które sprawią, że pokocha oszczędzanie.
 • Polskie banknoty
  Styczeń nie przyniósł większych zmian w ofercie kont oszczędnościowych. Tylko klienci Banku Millennium mogą być niemile zaskoczeni obniżką oprocentowania o 0,3 pp. Jeśli chcesz się dowiedzieć, z oferty którego banku warto skorzystać w styczniu, to zapoznaj się z naszym rankingiem.
 • Polskie pieniądze
  Styczeń to dobry czas na wdrażanie nowych planów. Jeśli w domowym budżecie mamy jakieś wolne środki, to warto pomyśleć o ich pomnożeniu. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie założenie lokaty. Co prawda, niskie stopy procentowe powodują, że odsetki naliczane przez banki nie są obecnie – delikatnie mówiąc – najwyższe, mimo to jednak lepiej zarobić np. 3% w skali roku niż nic.
 • Świnka skarbonka
  Prawdopodobieństwo wygrania dużych pieniędzy czy otrzymania niespodziewanego spadku jest niewielkie, dlatego jeśli chcemy mieć duże oszczędności, to po prostu musimy sumiennie przez dłuższy czas odkładać drobne kwoty. Wydaje Ci się, że trudno to zrobić? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.
 • Banknoty - zdjęcie ilustracyjne
  Komisja Nadzoru Finansowego zaprezentowała pomysł wprowadzenia Emerytalnych Kont Oszczędnościowych (EKO), przewidujący ulgi podatkowe dla osób oszczędzających na starość. Sceptycznie do pomysłu odnosi się Ministerstwo Finansów.
 • Emeryt
  Systematyczne oszczędzanie nie jest zbyt częstym nawykiem u większości z nas. Jednak biorąc pod uwagę grożące nam głodowe emerytury, warto zaprzyjaźnić się z III filarem i zapoznać się z możliwościami, jakie nam daje.