• Liść na deszczu
  Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominować niże znad Wysp Brytyjskich, północno-zachodniej Rosji i Morza Śródziemnego, jedynie południowy wschód, częściowo centrum i krańce północne kontynentu znajdą się pod wpływem słabych wyżów. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum przemieszczającym się znad Czech nad Ukrainę. Pod koniec dnia, na krańce północno-zachodnie, zacznie nasuwać się niż znad Wysp Brytyjskich. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim.
 • Deszcz
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w woj. małopolskim oraz południowych powiatach województwa świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego.
 • Opady śniegu i deszczu
  Niedziela była jednym z ostatnich dni ciepłej złotej jesieni. Od dzisiaj pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Poranki będą mroźne i pochmurne, a to wszystko za sprawą niżu Jarosław.
 • W wielu regionach spadnie deszcz.
  Poniedziałek na Suwalszczyźnie, Podlasiu i Lubelszczyźnie będzie pogodny. Na pozostałym obszarze pojawią się opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na Pomorzu Zachodnim do 27 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni. W porywach burzowych może osiągnąć do 90 km/h. We wtorek na północy wystąpią przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Termometry pokażą od 18 st. C na Pomorzu do 23 st. C na Podkarpaciu.
 • Pogoda
   Jak informuje IMGW, zachodnia, centralna i częściowo południowa Europa będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego, natomiast północna część Wysp Brytyjskich i Europa Wschodnia znajdą się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na Polskę będzie oddziaływał wspomniany wyż. Z zachodu będzie napływało chłodniejsze powietrze polarne morskie.
 • Jak informuje IMGW, zachodnia Rosją, basen Morza Śródziemnego oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Zachodnia i częściowo centralna Europa jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego, który połączy się z wyżem nad Morzem Norweskim. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej związanej z wypełniającym się niżem nad północno-zachodnią Rosją. Z północy nadal napływa chłodne powietrze polarne morskie.
 • W środę (19.06) w Teksasie miały miejsce gwałtowne opady deszczu, którym towarzyszył silny wiatr i opady gradu.
 • Podkarpacie góry
  Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna i południowa będą znajdować się w obszarze obniżonego ciśnienia, pod wpływem płytkich niżów z ośrodkami u północnego wybrzeża Wysp Brytyjskich, nad Półwyspem Skandynawskim oraz nad Półwyspem Azji Mniejszej. Europa środkowa i zachodnia będą znajdować się w obszarze podwyższonego ciśnienia.
 • upał
  Jak podaje IMGW, północno-zachodnia, środkowa i wschodnia Europa będzie pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami znad Wysp Brytyjskich, Danii i zachodniej Rosji. Pozostała część kontynentu znajduje się pod wpływem słabych wyżów. Północno-wschodnia Polska pozostanie w zasięgu słabego wyżu znad Morza Bałtyckiego, pozostały obszar kraju będzie w zatoce z ciepłym frontem atmosferycznym. Na południu kraju pozostanie upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, na północy powietrze polarne morskie.
 • Śnieg spadł na północnym wschodzie Australii, w subtropikalnym stanie Queensland, uchodzącym za jeden z najgorętszych regionów na świecie - poinformował we wtorek portal BBC News.