• Kobieta zakrywa twarz dłonią
  Tylko co trzeci zatrudniony na umowie-zleceniu lub umowie o dzieło dostaje etat w ciągu trzech lat od podjęcia pracy. Ci, którym się to nie udaje, rzadziej się szkolą i gorzej wykorzystują swój potencjał.
 • Gra w Pokemon Go
  Gra "Pokemon Go" opanowała świat. Ludzie masowo szukają wirtualnych potworów w swej okolicy. Część z nich tak ta zabawa wciągnęła, że polowanie urządzają nawet w godzinach pracy. Oto, czym może się to skończyć.
 • Mateusz Morawiecki
  W III RP nie było chyba rządu, który nie opracowałby swojego pakietu dla przedsiębiorców. Donald Tusk promował „jedno okienko”, a Janusz Palikot skakał po stercie dokumentów zawierających przepisy, które komisja Przyjazne Państwo usunęła z obrotu prawnego.
 • Ojciec
  Urlopy tacierzyńskie, rodzicielskie i ojcowskie, możliwość opieki nad dzieckiem czy ochrona czasu pracy - polskie prawo pracy przewiduje wiele uprawnień dla pracujących ojców. Przed obchodzonym 23 czerwca Dniem Ojca powstało zestawienie takich regulacji.
 • Siedziba Sądu Najwyższego
  Błahe sprawy blokują ważne rozstrzygnięcia w prawie pracy. SN domaga się ograniczenia możliwości składania skarg kasacyjnych w kwestii dotyczącej zatrudnienia.
 • Badania w ciąży
  Każdej kobiecie, z chwilą potwierdzenia stanu ciąży, zlecany jest szereg specjalistycznych badań, umożliwiających kontrolę stanu zdrowia przyszłej mamy i jej maluszka. Dzięki temu możliwe jest wczesne rozpoznanie zagrażających ich zdrowiu chorób oraz wdrożenie stosownego leczenia. Wątpliwości mogą pojawić się w momencie, gdy przyszła mama pozostaje w stosunku zatrudnienia, a rzeczone badania można wykonać wyłącznie w godzinach pracy. Ciężarna pracownica zwykle staje wtedy przed dylematem - czy i w jakim zakresie przysługuje jej prawo do zwolnienia z pracy na czas wykonania badań lekarskich oraz czy i w jakim zakresie zachowuje z tego tytułu prawo do wynagrodzenia?
 • Ujemne temperatury
  Silny mróz powoduje nierzadko opóźnienia w komunikacji, a tym samym trudności z dojazdem do pracy. W takim przypadku trzeba koniecznie powiadomić pracodawcę o swoim spóźnieniu - radzi ekspert prawa pracy adwokat Piotr Wojciechowski.
 • Grupa biznesmenów
  Rząd zapowiada rewolucję w zatrudnieniu: chce wspierać firmy, które podwyższą pensje i przyjmą na umowę o pracę.
 • Młoda kobieta otoczona telefonami
  Kasjerki, lekarze, kierowcy, przedsiębiorcy. Przodownicy pracy zaludniają niemal każdą z branż. Co nas zmusza, by za wszelką cenę bić rekordy wydajności?
 • John Godson
  John Godson wstępuje do klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego i obiecuje zrzec się poselskiej diety. Tyle, że przepisy w tej sprawie nie są jasne.