• Donald Tusk i Donald Trump
  "Nikogo nie zdziwi, że z prezydentem Trumpem rozmawialiśmy głównie o Państwie Islamskim, terroryzmie i zwalczaniu go. Atak w Manchesterze był najtragiczniejszym tłem dla takiej dyskusji, jaki można sobie wyobrazić" – powiedział Donald Tusk po spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem.
 • Donald Trump
  "Ta pozytywna rozmowa stanowiła ważny punkt wyjścia w procesie naprawiania relacji pomiędzy USA i Rosją, czego one bardzo potrzebują" – głosi komunikat Białego Domu opublikowany w sobotę po rozmowie telefonicznej prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych.
 • Donald Trump z żoną i współpracownikami
  Zbliżenie z Rosją, obiecywane w kampanii przez Donalda Trumpa, staje się sprawą o znaczeniu globalnym. Prawdopodobnie uzna on aneksję Krymu i zapomni o obietnicach dla Ukrainy i Gruzji ws. NATO - prognozuje w poniedziałek komentator "Financial Times".
 • Donald Trump
  Donald Trump nie będzie ulegał "obsesji konfrontacji z Rosją" - pisze w czwartek „Corriere della Sera”. W artykule "Świat według Trumpa" publicysta dziennika podkreśla, że jako priorytety NATO Trump wskazał walkę z terroryzmem i nielegalną imigracją.
 • Barack Obama
  Barack Obama wyraził przekonanie, że międzynarodowa koalicja pod przywództwem Stanów Zjednoczonych pokona Państwo Islamskie. Podczas ostatniej tegorocznej konferencji prasowej prezydent USA skrytykował działania Rosji w Syrii.
 • Barack Obama
  Barack Obama zapowiada nowy etap walki z radykałami z Państwa Islamskiego. Amerykanie chcą, by iracka armia przeszła do działań ofensywnych, a nie jak do tej pory - głównie powstrzymywała islamistów.