• Petro Poroszenko
  Po apelu szefa MSZ Francji Jean-Yves'a Le Driana, który wezwał obie strony konfliktu rosyjsko-ukraińskiego do powściągliwości, francuscy komentatorzy mówią o "małej wojence" i zdają się przychylać do rosyjskiej tezy o prowokacji ukraińskiej.
 • Rosyjska flaga
  Tatarzy krymscy apelują do władz w Ankarze, aby nie wspierały ekstremistów. Według rosyjskiej telewizji "Wiesti", ponad dwadzieścia organizacji tatarskich wystąpiło przeciwko organizowaniu na terytorium Turcji tak zwanego "Kongresu Tatarów krymskich". Przedstawiciele tych organizacji twierdzą, że za nieakceptowaną przez nich inicjatywą stoją "reżyserzy zza oceanu".
 • Dmitrij Miedwiediew
  Ukraiński MSZ protestuje przeciwko pobytowi Dmitrija Miedwiediewa na Krymie.  Szef rosyjskiego rządu przybył na półwysep z dwudniową roboczą wizytą, w dniu wyborów prezydenckich na Ukrainie.
 • USS Donald Cook
  Rosyjski myśliwiec kilkanaście razy przeleciał obok amerykańskiego okrętu wojennego na Morzu Czarnym. Poinformował o tym resort obrony Stanów Zjednoczonych.
 • Ukraińscy żołnierze na Krymie
  Ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało o informacjach o planowanych na noc z 3 na 4 marca prowokacjach. Wedle danych organów ścigania, zamordowanych ma zostać 3-4 rosyjskich żołnierzy, a winą za to obciążona ma zostać strona ukraińska.
 • Rosja wzmacnia siły na Krymie
  Przed prowokacjami mogącymi prowadzić do krwawych starć ostrzegł na Krymie przewodniczący Medżlisu Narodu Tatarskiego Refat Czubarow. Według rozpowszechnianych w Symferopolu informacji, takich prowokacji mogą dopuścić się najbliższej nocy ludzie podający się za członków mniejszości tatarskiej.