• Oto błąd kierowcy, przez który ubezpieczyciele obrastają tłuszczem
  Grzechów głównych jest siedem, ale ten jeden szczególnie uwielbiają firmy ubezpieczeniowe. Najgorsze w tym błędzie jest to, że kierowcy popełniają go nieświadomie. Potem płaczą i płacą a diabeł się cieszy…
 • Masz auto? Zobacz, jak się ubezpieczyć
  Przed rynkiem ubezpieczeń samochodowych gorący okres. W pierwszym półroczu 2011 r. niektóre towarzystwa ubezpieczeń podniosą ceny OC i AC o ponad 20 proc., a w skali całego roku nawet o 30 proc. Jak mądrze podjąć decyzję, by nie tylko zaoszczędzić, ale też uniknąć kłopotów i łatwo poradzić sobie z formalnościami?
 • Oto instrukcja zemsty na najbardziej znienawidzonym ministrze
  Wielki łomot i po oponie. Wystarczył miesiąc mrozów, a na naszych drogach aż roi się od niebezpiecznych dziur i ubytków. Jednak jest pewien sposób, by zemścić się za to na drogowcach.
 • Oto kruczek, którym ubezpieczyciele gnębią kierowców
  Ten ważny szczegół jest zapisany niewinnie, drobnym maczkiem. Jednak - o zgrozo - w kryzysowej sytuacji przez ów haczyk zostajesz na lodzie a firma ubezpieczeniowa wykręca się sianem. Nie uwierzysz na co musisz uważać!
 • Wypadek z dzikiem? Zobacz, jak nie zostać jeleniem
  Las, pusta droga i nagle potężny huk! Kolizja samochodu z przebiegającą sarną, dzikiem czy łosiem to katastrofa. Zwierzak nie żyje, a ty masz auto rozwalone w drobny mak... Kto zapłaci za szkody? Zobacz, co zrobić, by nie dać zrobić z siebie jelenia.
 • Uwaga! Oto zmiany, które zaskoczą kierowców
  Gorąca informacja, która dotyczy każdego kierowcy. Z nowym rokiem zmienił się los właścicieli czterech kółek. Wszystko za sprawą jednej bardzo istotnej ustawy. Ale uwaga! Nowe prawo ma też zaszyty pewien haczyk.
 • Dlaczego płacisz za OC lub AC o 15-20 proc. więcej niż półtora roku temu? Dlaczego w 2011 r. zapłacisz jeszcze więcej? Ekspert ujawnia nowy powód kosmicznej ceny polisy twojego samochodu...
 • Ubezpieczyciele mają sposoby na unikanie wypłaty odszkodowania. Jeśli o nich nie słyszałeś lub je przeoczyłeś - kłopoty masz jak w banku. Oto kruczki zapisane między wierszami.
 • Badanie przeprowadzone przez firmę doradczą Deloitte pokazało, że w ubiegłym roku 40 proc. brytyjskich konsumentów nabyło polisę ubezpieczenia majątkowego wykorzystując do tego porównywarkę internetową. A jak robią to Polacy?
 • Jak zdobyć odszkodowanie za urwane koło?
  Wielki łomot i po oponie, a może urwało pół zawieszenia? Wszystko przez krater w drodze. Co zrobić, by dostać odszkodowanie za zniszczone auto? Oto instrukcja.