• Leki
  Planowane zmiany w wykazie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie są korzystne dla pacjentów – oceniło Ministerstwo Zdrowia. Zakładają one m.in. rozszerzenie wykazu o zbiornik na insulinę do osobistej pompy insulinowej.
 • Apteka
  Leki przeciwnowotworowe, insuliny, szczepionki i preparaty dla dzieci z alergią na białko pokarmowe - m.in. takie produkty znalazły się w wykazie produktów zagrożonych brakiem dostępności. Umieszczane są tam leki, których brakuje w 5 proc. aptek w danym województwie.
 • Insulina
  Chorzy na cukrzycę będą mieli refundowaną insulinę - długodziałający analog biopodobny. Na wrześniowej liście pojawił się pierwszy lek biopodobny do leku biologicznego, który jest refundowany na rynku aptecznym od lipca 2012 roku.
 • Chorzy na cukrzycę powinni być zadowoleni z nowej listy leków refundowanych
  Eksperci chwalą ministerstwo zdrowia, bo na tę chwilę chorzy na cukrzycę czekali kilka lat. Analogi insulin długo działających zostały wpisane na wrześniową listę refundacyjną i najbardziej potrzebujący pacjenci będą mogli kupić je ze zniżką.
 • Od 1 września nowa lista leków refundowanych
  Nowa lista leków ucieszy przede wszystkim chorych na cukrzycę. Tak ocenia szef IMS Polska - firmy zajmującej się analizą rynku farmaceutycznego. Od 1 września kolejne zmiany w refundacji leków.
 • Insulina długo działająca na nowej liście leków refundowanych
  Nowa insulina długo działająca będzie refundowana większej grupie chorych. Chorzy na cukrzycę typu drugiego od dawna na to czekali. Od 1 września kolejna zmiana listy leków refundowanych.
 • Nowa lista leków refundowanych korzystna dla cukrzyków
  Analogi insulin długo działających i lek stosowany w leczeniu jaskry - to nowe preparaty, które znalazły się w projekcie listy leków refundowanych, przedstawionej w środę przez Ministerstwo Zdrowia. Czwarta w tym roku lista będzie obowiązywała od 1 lipca.
 • Małopolski oddział NFZ będzie musiał zapłacić 90 mln zł refundacji za leki wykupione przez pacjentów w grudniu
  Grudniowe kolejki pacjentów w aptekach będą kosztować NFZ około 200 mln zł. O tyle zwiększyła się kwota refundacji, jaką wygenerowali pacjenci w stosunku do grudnia 2010 r.
 • Długo działające analogi insuliny są rakotwórcze? Wiceminister sieje panikę
  Długo działające analogi insuliny mogą być rakotwórcze - ostrzegał kilka dni temu wiceminister zdrowia. Tak tłumaczył, dlaczego resort nie chce wpisać ich na listę refundacyjną. Ale jeśli tak jest, to dlaczego analogi insuliny są wciąż w sprzedaży?
 • Pacjenci zapłacą więcej za 38 insulin - według najnowszej listy leków refundowanych
  Według nowej listy leków refundowanych pacjenci zapłacą więcej za 38 insulin - wynika z analizy IMS Health. Wartość dotychczasowej refundacji leków wprowadzonych na nowo na listę wynosiła 670 mln zł.