• Mieszkanie
  Dorota i Artur Lewandowscy mieszkają w 120-metrowym domu, w którym królują rośliny - jest ich prawie sto. Które z mebli zrobiła właścicielka domu? Gdzie szuka inspiracji?
 • Sadzenie kwiatów w ogrodzie
  Kwiaty na balkonie warto sadzić w drugiej połowie maja, po tzw. zimnych ogrodnikach. W tych warunkach najlepiej sprawdzą się pelargonie. Są dostępne w wielu kolorach i odporne na niedostatki wody. Od dobrego podłoża i nawozu zależy ich kwitnienie i piękny wygląd. Jakie inne kwiaty sprawdzają się na balkonie lub tarasie?
 • Wejście do domu
  Strefa wejściowa nie bez przyczyny uważana jest za wizytówkę domu. Urządzając ją warto kierować się zasadą "pierwsze wrażenie jest najważniejsze". Podpowiadamy, na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę oraz czego unikać, by przyozdobić tę ważną część naszej posesji.
 • KNF
  Do sieci trafiła pełna lista umów podpisanych przez KNF, co wywołało duże zamieszanie. "Komisja Nadzoru Finansowego nie wydaje pieniędzy podatników" - broni się instytucja.
 • Rośliny
  Anna Mazurek wraz z mężem Wojciechem są właścicielami mieszkania na warszawskim Mokotowie. On podchodzi do wystroju w sposób praktyczny, a ona chce odczarować polską wiklinę. Jak pogodzili swoje przekonania co do wystroju wnętrz? Para pokazała w "Dzień Dobry TVN", że stare meble i białe ściany mogą być praktyczne.
 • Bazylia
  Zioła oprócz niezwykłych aromatów oraz smaków doskonale wpływają na nasze zdrowie. Szczypiorek poprawia apetyt oraz ułatwia trawienie i działa przeczyszczająco. Tymianek dzięki zawartości selenu pomaga regulować pracę tarczycy, a bazylia pomaga w oczyszczaniu nerek oraz wspomaga pracę mięśnia sercowego. Jakie właściwości skrywają jeszcze w sobie zioła?
 • Jan Kulczyk
  Synthos i Ciech, duże firmy chemiczne kontrolowane przez dwóch polskich multimiliarderów Jana Kulczyka i Michała Sołowowa – zetrą się ze sobą i z zagraniczną konkurencją w walce o sprzedaż środków ochrony roślin.
 • "Ogród Pompego" otwarto na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  Na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otwarto w środę "Ogród Pompego". To miejsce, w którym posadzono rzadkie rośliny, aby zwrócić uwagę na równie rzadką genetyczną chorobę Pompego.
 • Kreml Moskwa Rosja
  Rosja może zamknąć swoje granice dla polskich owoców i warzyw. Informację taką podała agencja ITAR-TASS powołując się na oświadczenie służb nadzoru fitosanitarnego. Tego typu groźby pod adresem Polski i innych krajów Unii Europejskiej padają od kilkunastu tygodni.
 • Wegetarianizm
  Odżywianie się wyłącznie owocami, które spadły z drzewa, całkowita rezygnacja z potraw gotowanych, czy jedzenie jedynie kiełków zbóż i warzyw – kontrowersje wzbudzają nie tylko skrajne odmiany, ale nawet najbardziej popularna forma wegetarianizmu. Choć niektórzy nie są w stanie wyobrazić sobie jednego obiadu bez mięsa, od wegetarian można się wiele nauczyć, nie zmieniając drastycznie swoich przyzwyczajeń.