• Janusz Palikot
  Janusz Palikot bije się w piersi. Przeprasza Wandę Nowicką za wypowiedź o gwałcie. W najbliższym czasie bliskiej współpracy między politykami nie należy się jednak spodziewać.
 • Janusz Palikot
  To pierwszy taki sondaż od momentu wyborów parlamentarnych, w którym Ruch Palikota ląduje poza Sejmem. Politolog z Uniwersytetu Śląskiego w rozmowie z dziennik.pl nie ma wątpliwości: to efekt sprawy Wandy Nowickiej. Nie wróży co prawda jeszcze upadku Ruchowi Palikota, ale partia z pewnością znalazła się w najtrudniejszej sytuacji od momentu swojego powstania.
 • Józef Oleksy
  Powinna go spoliczkować albo rzucić legitymacją partii - powiedział w TVN24 były premier Józef Oleksy z SLD. W ten sposób polityk skomentował wypowiedź Janusza Palikota, który stwierdził, że wicemarszałkini Sejmu "być może chce zostać zgwałcona".
 • Wanda Nowicka i Janusz Palikot
  Wanda Nowicka w audycji "Sterniczki" Programu I Polskiego Radia dokładnie wyjaśniła przyczyny swojej decyzji o stanięciu przeciwko własnej partii i walce o stanowisko wicemarszałka Sejmu. Nowicka uważa, że Ruch Palikota wymierzył policzek całemu środowisku kobiecemu.
 • Wanda Nowicka i Janusz Palikot
  Ruch Palikota rozważa usunięcie Wandy Nowickiej z klubu - pisze portal Newsweeka Polska. Według Newsweeka, stanie się tak jeśli nie zrezygnuje ona ze stanowiska wicemarszałka Sejmu.
 • Partia Janusza Palikota idzie bardzo daleko w krytyce. Porównuje wypowiedzi Krystyny Pawłowicz o homoseksualistach do słów nazistowskiego zbrodniarza Heinricha Himmlera. Janusz Palikot dodaje, że jego ugrupowanie odda sprawę "faszystowskich wypowiedzi" posłanki PiS do sądu.
 • Janusz Palikot
  Janusz Palikot w 2008 roku otrzymał honorowe obywatelstwo Biłgoraja za zasługi dla rozwoju regionu. Po niespełna czterech latach biłgorajanie chcą jednak odebrać liderowi Ruchu Palikota zaszczytny tytuł, by jego kontrowersyjna polityka nikomu nie kojarzyła się z ich miastem.
 • Raper Liroy jedynką na kieleckiej liście partii Palikota?
  Raper Liroy kandydatem na posła? Być może. Muzyk znany z hitu "Scyzoryk" miałby otwierać kielecką listę wyborczą partii Janusza Palikota. Ostateczne decyzje mają zapaść w ciągu najbliższych dni.
 • Janusz Palikot
  Były poseł Platformy Obywatelskiej na swoim blogu zapowiedział, że jeszcze dziś w sądzie złożony zostanie wniosek o rejestrację nowej partii politycznej: Ruchu Palikota. Po co mu dwie partie?