• Krojenie łososia
  W Morzu Bałtyckim znajdziemy wiele rodzajów ryb, jak śledzie czy dorsze, ale na szczególną uwagę zasługuje łosoś. Jak odróżnić mięso łososia norweskiego od bałtyckiego? A jak wyglądają połowy tych zwierząt?
 • Karp
  Trudno sobie wyobrazić wigilijny stół bez potraw z ryb – karpia, śledzi, a coraz częściej także bardziej egzotycznych ryb i owoców morza. Ale nie wszyscy wiedzą, że wraz z rybami trafiać do naszych domów mogą także ściśle z nimi związane drobne bezkręgowce, najczęściej ich pasożyty – wyjaśnia biolog doktor Radomir Jaskuła z Uniwersytetu Łódzkiego.
 • Magda Gessler
  Magda Gessler tuż przed świętami udziela porad, które obrońców praw zwierząt przyprawią o palpitacje serca. Popularna restauratorka sugeruje bowiem, że wigilijnego karpia, przed zabiciem i podaniem na stół, powinno się głodzić przez tydzień.
 • Karp
  "W tym roku trudniej będzie o żywego karpia, sieci handlowe wycofują się ze sprzedaży" - powiedział prezes Towarzystwa Promocji Ryb "Pan Karp" Zbigniew Szczepański.
 • Rybka danio
  Niepozorna rybka – danio pręgowany – z powodzeniem może zastępować w eksperymentach myszy czy szczury. Aktualnie pomaga między innymi poznać genetyczne podłoża skoliozy czy mechanizmy uzależnienia od narkotyków – wyjaśniali eksperci podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.
 • Świeża ryba ma przede wszystkim delikatny zapach
  Karp, śledź, szczupak, sandacz…to tylko niektóre ryby, które będą królowały na wigilijnych stołach. Najsmaczniejsze są rzecz jasna te świeże. Jak to sprawdzić?
 • Karp z cytryną
  Wigilia i święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w gronie najbliższych. Jednak zwykle kończy się to na ucztowaniu przy suto zastawionym stole, który jest efektem wcześniejszego szaleństwa zakupowego i wielogodzinnego gotowania. A może tym razem zrezygnować z tych niezdrowych przyzwyczajeń i zapoznać się z ofertą cateringów dietetycznych. Co ciekawe, wiele firm świadczących takie właśnie usługi, poleca specjalne, świąteczne menu.
 • Wskaźnik obrotów silnika numer 2
  Ówczesna ekipa rządząca skupiła się w kontekście katastrofy smoleńskiej przede wszystkim na działaniach PR, żeby społeczeństwo uznało, że państwo zdało egzamin. Świadectwo admirałowej Karwety powinno być rodzajem wstrząsu - powiedział w rozmowie z PAP, prof. Mieczysław Ryba.
 • Maryla Rodowicz w roku 1978
  Roześmiana, zrelaksowana, kobieca - tak Maryla Rodowicz prezentuje się na zdjęciu zamieszczonym przez nią na profilu na Facebooku. Z komentarzy pod wpisem dowiadujemy się, że nie jest to relacja z trwających wakacji, a wspomnienie.
 • Karp
  Karpia jada się głównie w Boże Narodzenie. Kiedy ta ryba trafiła na polskie stoły? Skąd się bierze jego mulisty posmak? Jak wybrać idealnego karpia?