• Polska flaga bandera
  Szefowa rosyjskiego senatu liczy na poprawę stosunków Moskwy z Warszawą. Walentina Matwijenko napisała o tym w obszernym tekście, zamieszczonym w rządowym dzienniku "Rossijskaja Gazieta". Artykuł przewodniczącej Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, odnosi się bezpośrednio do zaplanowanej na 22 stycznia wizyty przedstawicieli polskiego MSZ w Moskwie.
 • Szczątki zestrzelonego malezyjskiego boeinga
  Moskwa twierdzi, że holenderski raport dotyczący katastrofy malezyjskiego samolotu nad Donbasem zawiera błędy. Zdaniem rosyjskich ekspertów, ślady zniszczeń na szczątkach MH17 nie mogą pochodzić z pocisku, który zdaniem Holendrów, strącił samolot.
 • Węgiel
  Zarówno Rosja,, jak i separatyści z Donbasu wstrzymali transporty węgla na Ukrainę. To oznacza, że ukraińskie zapasy węgla wystarczą tylko na 50 dni. Kijów próbuje rozwiązać ten problem, kupując surowiec w RPA.
 • Separatyści z Doniecka
  Prorosyjscy separatyści dążą do eskalacji konfliktu w Donbasie - twierdzą przedstawiciele ukraińskiego sztabu generalnego. Może to spowodować wstrzymanie wycofywania uzbrojenia z linii rozdziału sił.
 • Ćwiczenia wojsk pancernych separatystów
  Zbuntowane regiony Ukrainy skończą jak Krym? Separatyści mówią wprost, że ich jedyną przyszłością jest pełna integracja z Rosją.
 • Siergiej Ławrow
  Minister spraw zagranicznych Rosji oświadczył, że Moskwa jest zaniepokojona sytuacją w Donbasie. Siergiej Ławrow stwierdził, że rozwój wydarzeń na południowym wschodzie Ukrainy "mocno przypomina przygotowania do kolejnych działań bojowych".
 • Brukseli nie podoba się weto Rosji w sprawie międzynarodowego trybunału w sprawie zestrzelenia malezyjskiego boeinga. Zdaniem Komisji Europejskiej winni powinni stanąć przed sądem i zostać przykładnie ukarani.
 •   Zastępca dowódcy sił NATO w Europie twierdzi, że są dowody na obecność rosyjskich wojsk w Donbasie. Generał Adrian Bradshow zapewnia jednak, że mimo nowej rosyjskiej strategii i ignorowania międzynarodowego prawa, wschodnia flanka NATO jest bezpieczna, a w razie rosyjskiej agresji, wojska Sojuszu przyjdą z pomocą zaatakowanym państwom. 
 • Rosyjskie wojsko
  W obwodzie rostowskim da się zauważyć zwiększoną aktywność rosyjskiej armii. Jak informuje korespondent Polskiego Radia, ciężarówki w kolorze khaki, bez oznakowań przemieszczają się trasą szybkiego ruchu "Don" i drogami prowadzącymi w kierunku posterunków granicznych.
 • Kreml w Moskwie
  Rosja domaga się natychmiastowego uwolnienia swoich obywateli przetrzymywanych na Ukrainie. Oświadczenie takie przekazał dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Urzędnik nie potwierdził jednak, że Rosjanie zatrzymani przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy są żołnierzami w czynnej służbie.