• Maciej Maleńczuk
  "W pewnym momencie wydawało mi się, że alkohol mi pomoże. Nie pomaga. Nienawidzę alkoholu, nienawidzę tego, że jestem alkoholikiem. I nie chciałbym pić, ale proszę mi powiedzieć, co ja mam robić w zamian, co zamiast" - mówi muzyk Maciej Maleńczuk w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Stan Lee
  O śmierci legendarnego autora komiksów z superbohaterami wydawanymi przez Marvel Comics, poinformowała córka artysty. Stan Lee miał 95 lat.
 • Policja
  Zarzut spowodowania wypadku, skutkującego śmiercią dwóch kobiet i ciężkimi obrażeniami trzeciej usłyszał 36-letni kierowca, który w sobotę w Sarnowie w powiecie będzińskim potrącił na przejściu dla pieszych trzy Ukrainki. Dwie z nich zmarły na miejscu, trzecia trafiła do szpitala.
 • Kopalnia węgla
  Nie żyje górnik, poszukiwany po sobotnim wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła – poinformował PAP rzecznik Polskiej Grupy Górniczej. Ratownicy dotarli do pracownika i po kilku godzinach akcji wydobyli go na powierzchnię. W wypadku ucierpiało też dwóch innych górników, trafili do szpitali.
 • Szpital
  Przyczyną śmierci, jak podaje TVN24, było zakażenie pneumokokami. Szczepienia przeciwko nim są w Polsce obowiązkowe od 2017 r.
 • Do Sądu Rejonowego w Zakopanem trafił akt oskarżenia przeciwko członkowi zarządu spółki Bania w Białce Tatrzańskiej Pawłowi Dziubasikowi. Jest on oskarżony o zaniedbania w utrzymaniu w odpowiednim stanie technicznym budowli, która runęła zabijając 70-letnią kobietę i jej wnuczka.
 • Łukasz Koperski
  Podobno wszystko, co mógł, kupował właśnie w tym charakterystycznym czerwonym kolorze – meble, ubrania. I rodzina zamówiła mu trumnę właśnie w kolorze oryginalnego Ferrari. Oprócz atrybutów religijnych, które są na porządku dziennym, do trumien zdarza się nam też wkładać różne inne rzeczy. Jednemu panu wędkę, bo był pasjonatem łowienia ryb, starszej pani – pilota do telewizora, bo w ogóle się z nim nie rozstawała - mówi w rozmowie z dziennik.pl Łukasz Koperski, właściciel firmy pogrzebowej. 
 • Tomasz Stańko, Kora, Roman Kłosowski, Agnieszka Kotulanka
  W dniu Wszystkich Świętych wspominamy nie tylko swoich bliskich, ale również tych znanych – aktorów, muzyków, literatów, polityków i naukowców, którzy odeszli pod koniec 2017 i w 2018 roku.
 • Matka rozmawia z córką
  Tematyka śmierci nieustannie przewija się przez nasze życie. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o przemijaniu i czy w ogóle jest to potrzebne. Zbliżające się Święto Zmarłych i wizyty na grobach bliskich powodują, że maluchy zaczynają zadawać pytania, które wprawiają dorosłych w zakłopotanie. Jak dobierać słowa, aby dziecko bez większej trudności zrozumiało nasz przekaz? Kiedy podjąć taką rozmowę?
 • Porsche Cayenne Turbo poprzedniej generacji
  Nie milkną echa tragicznego wypadku na Słowacji, do którego przyczyniła się szalona jazda trzech Polaków za kierownicą Mercedesa, Ferrari i Porsche. W zdarzeniu zginął 57-letni Słowak prowadzący Skodę Fabię. Dziennik.pl zapytał Komendę Główną Policji o konsekwencje dla tych piratów, gdyby do podobnej sytuacji doprowadzili w Polsce. Na jaw wychodzą też nowe szczegóły dotyczące przeszłości kierowców z Polski... Teraz sąd wyższej instancji podjął decyzję w sprawie pozostałych dwóch polskich kierowców.