• dzik goni psa
  Każde dziecko wie, że "kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo szybko zmyka". Jednak ta rodzina najwyraźniej nie zna słów słynnego wierszyka, bowiem nie tylko przed dzikami nie ucieka, ale pozwala swojemu psu się z nimi bawić. Choć nam się wydaje, że dla dzików nie do końca była to zabawa. Zobaczcie ten nietypowy spacer.
 • slackline
  Slackline, czyli chodzenie po taśmie o szerokości 25-50 mm na wysokości, staje się w Polsce popularne. Tylko w tym roku w całym kraju odbyło się kilkadziesiąt imprez, na których można było zobaczyć umiejętności wyczynowo uprawiających ten sport oraz uczestniczyć w warsztatach i nauczyć się podstaw slackline’u. Dyscyplinę może uprawiać każdy, wystarczy zaopatrzyć się w zestaw dla początkujących i znaleźć dwa stałe punkty, np. drzewa, do których można przyczepić taśmę.
 • Spacer w deszczu
  Od lat wiadomo, że aktywność fizyczna jest ważna w profilaktyce antynowotworowej. Tym razem francuscy uczeni przeprowadzili badania z udziałem prawie 60 tysięcy kobiet i sprawdzili, jaka dawka ruchu chroni przed rakiem.
 • Nordic walking
  Osoby w podeszłym wieku powinny zadbać o odpowiedni wysiłek fizyczny. Dzięki temu poprawią kondycję ciała i umysłu.
 • Spacer po lesie
  W sezonie wiosennym i letnim chętnie i często korzystajmy z lasów, ale róbmy to rozsądnie - apelują leśnicy. Podkreślają, że poza całą masą korzyści czyhają w nich również niebezpieczeństwa.
 • Spacer zapobiega zawałowi serca
  Zwykły spacer skuteczny jak leki na serce? Tak, jeśli chodzimy codziennie i na odpowiedni dystans. Oto najnowsze ustalenia naukowców.
 • kosmos astronauta
  Amerykańscy astronauci pracujący na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wyszli na orbitalny spacer. Mają rozpocząć naprawy uszkodzonego systemu chłodzenia.
 • Jak uchronić się przed udarem?
  Nie musisz zgadywać, jaki spacer jest najlepszy dla zdrowia. Sprawdzili to brytyjscy uczeni, którzy zaprosili do badania prawie trzy i pół tysiąca wolontariuszy. Okazuje się, że ryzyko udaru mózgu maleje o jedną trzecią, jeśli maszerujemy... półtorej godziny w dowolnym tempie.
 • Ile kalorii spalamy podczas seksu?
  Kanadyjscy naukowcy sprawdzili, ile kalorii spalamy podczas seksu. Wynik porównali z tym, jaki osiągamy podczas spaceru. Może cię on zaskoczyć.
 • Spacer śladami Powstania Warszawskiego - Stare Miasto
  Zejdź z wytyczonych szlaków, spójrz inaczej na miejsca, które mijasz setki razy. Zobacz, jak wiele historii kryje się w bramach, w budynkach, w zaułkach. Zapraszamy na spacer po Starym Mieście śladami Powstania Warszawskiego. Oprowadza przewodnik Muzeum Powstania Warszawskiego, Szymon Niedziela.