• Spacer śladami Powstania Warszawskiego - Stare Miasto
  Zejdź z wytyczonych szlaków, spójrz inaczej na miejsca, które mijasz setki razy. Zobacz, jak wiele historii kryje się w bramach, w budynkach, w zaułkach. Zapraszamy na spacer po Starym Mieście śladami Powstania Warszawskiego. Oprowadza przewodnik Muzeum Powstania Warszawskiego, Szymon Niedziela.
 • Tabliczka upamiętniająca Powstanie Warszawskie
  Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje historyczne wycieczki po stolicy. Warto zejść z wytyczonych szlaków i poszukać śladów historii na budynkach, ulicach i w zaułkach. W odkrywaniu Warszawy pomagają przewodnicy, którzy będą opowiadać o walce z 1944 roku.
 • Nie tylko pomniki i tablice pamiątkowe - Warszawa nosi na sobie ślady Powstania Warszawskiego, które nie są widocznie gołym okiem. Miejsca, którymi codziennie przechodzą tysiące ludzi, pamiętają dramatyczne wydarzenia, niezwykłe bohaterstwo i tragedię porażki. Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na cykl niezwykłych spacerów po Warszawie.
 • Aby uchronić się przed cukrzycą - spaceruj
  Regularne spacery mogą chronić starsze osoby przed cukrzycą. Tak wynika z badań naukowców z USA.
 • By zapobiec cukrzycy, spaceruj
  Na cukrzycę choruje coraz więcej osób, więc warto postawić na profilaktykę. Amerykańscy naukowcy opracowali gotowy plan działania, zapobiegający rozwojowi choroby. Jest prosty i przyjemny.
 • Szpital
  Poseł PO Konstanty Miodowicz już w środę czuł się źle, ale dopiero teraz trafił na oddział neurochirurgii szpitala wojewódzkiego w Kielcach. Nieoficjalnie wiadomo, że jego stan jest poważny. Miał przejść skomplikowaną operację mózgu.
 • Spacer zdrowszy od biegania?
  Bieganie, a może po prostu spacerek? Naukowcy sprawdzili, jaki sposób poruszania się dobroczynnie wpływa na zdrowie, chroniąc nas przed schorzeniami serca i cukrzycą.
 • Codzienna aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko zawału serca
  Wystarczy poświęcić na nią zaledwie dziesięć minut, by znacząco poprawić kondycję układu krążenia i skutecznie zapobiec zawałowi serca - przekonują naukowcy.
 • Jeszcze w październiku Donald Tusk, w czasie odpoczynku w Sopocie, spacerował z wnukiem i robił zakupy bez obstawy. Teraz jednak nigdzie nie rusza się bez rosłych funkcjonariuszy BOR - donosi "Super Express".
 • Spacer pomaga wydłużyć życie
  Wystarczy 2,5-godzinny spacer tygodniowo, aby wydłużyć swoje życie nawet o trzy lata. To również doskonały sposób na zachowanie zdrowia, nawet w przypadku osób z nadwagą - twierdzą naukowcy z uniwersytetu Harvarda.