• Smutna kobieta przy stole
  Dlaczego niektórych dotyka przedświąteczny dół emocjonalny? Czym może być spowodowany?
 • Mężczyzna trzyma się za serce
  Przedświąteczny czas nie jest łatwy i często przepłacamy go zdrowiem. Jak wynika z badań naukowych zagrożenie zawałem serca jest szczególnie wielkie w wigilię o godzinie 22.
 • Ból głowy
  Ból głowy to dolegliwość, która w większym lub mniejszym stopniu dotyka niemal każdego z nas. Jednym z najbardziej znanych jest ból migrenowy, który może dotyczyć nawet połowy dorosłej populacji. Jaka jest geneza powstawania migreny, czy istnieją czynniki ryzyka wzmagające dolegliwości bólowe oraz w jaki sposób przebiega jej leczenie – odpowiada dr n. med. Paweł Gołębiewski, neurolog z Centrum Medycznego Damiana.
 • Ból głowy
  Stres, niewyspanie, długofalowe przemęczenie - w opinii lekarzy to najważniejsze przyczyny bólu głowy, który pojawiać się może napadowo, albo towarzyszyć nam przez dłuższy czas. Ponad 90 proc. ludzi przynajmniej raz w życiu odczuwała silny ból w tym miejscu, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. To bóle napięciowe, których można łatwo się pozbyć przy pomocy odpowiednio prowadzonej fizjoterapii.
 • Stres
  Umiejętne radzenie sobie z napięciem psychicznym powinno być elementem profilaktyki onkologicznej – uważają eksperci. Przestrzegają, że długotrwały stres może zwiększać ryzyko choroby nowotworowej oraz przyczyniać się do jej rozwoju.
 • Relaks w wodzie
  Nadmiar obowiązków i presja czasu to najczęstsze przyczyny stresu. W prawdzie jest on zjawiskiem naturalnym, odpowiedni jego poziom motywuje do działania, jednak kiedy występuje długotrwale, wpływa negatywnie na samopoczucie. Dlatego wciąż poszukuje się nowy form odstresowanie i wyciszenie. Jedną z nich jest floating, który niedawno pojawił się w Polsce i staje się popularnym sposobem na relaks oraz na odnowę biologiczną.
 • Jakie są objawy zawału serca?
  Silny ból w klatce piersiowej najczęściej kojarzy się z zawałem mięśnia sercowego. Tymczasem wcale nie musi być objawem schorzeń kardiologicznych i wskazywać na stan zagrożenia życia.
 • Zaparzanie ziół
  Niektóre produkty obniżają stężenie hormonu stresu - kortyzolu. Zawierają one związki walczące z wolnymi rodnikami. Seler naciowy, napary ziołowe czy aromatyczne kąpiele to naturalne sposoby na poradzenie sobie ze stresem.
 • Stres
  Jakie są objawy załamania nerwowego? Jak sobie z tym poradzić?
 • Stres a nadciśnienie
  Eksperci zwracają uwagę na fakt, że w profilaktyce oraz leczeniu nadciśnienia tętniczego często zapominamy o zapanowaniu nad stresem. Zdradzają, co robić, by nie być poddenerwowanym.