• Mateusz Morawiecki w Kramarzówce
    - Chcemy zwiększać wydobycie surowców, korzystać z zasobów, bo to tworzy dobrobyt, nowe miejsca pracy, więcej możliwości rozwoju - przekonywał w niedzielę w Kramarzówce Mateusz Morawiecki. I chociaż wydobycie na Podkarpaciu od lat ma tendencję spadkową, premier mówi, że wie, jak to zmienić.
  • Unia Europejska rozszerza sankcje, co nie przeszkadza Moskwie w handlu. Import ze Wschodu się zwiększa. Gaz, ropa i węgiel trafiają także do Polski
  • Nie będzie ropy z łupków?
    Statystycznie w polskich łupkach powinny występować węglowodory ciekłe, zwane "ropą łupkową", ale ich wydobywanie stoi pod znakiem zapytania, choćby z powodu problemów technologicznych - ocenia prezes Orlen Upstream Wiesław Prugar.
  • Andrzej Talaga
    Rosja rozpoczęła wczoraj przesył Gazociągiem Północnym, w listopadzie uruchomi ropociąg BTS-2, dotychczasowe sieci przesyłowe węglowodorów biegnące przez Polskę – Jamał i odcinek Przyjaźni – przestaną być jej potrzebne. Stracimy wprawdzie na opłatach tranzytowych, ale to okazja, by rozpocząć nową erę energetyczną, bez widma szantażu ze Wschodu - pisze Andrzej Talaga.