• szczepionka
  Jesteśmy krajem, gdzie jest bardzo mało zachorowań na odrę. Niepokojącym trendem jest raczej to, że wzrasta liczba osób nieszczepionych – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szczepionki zabezpieczają Polaków przed epidemią – podkreślił.
 • Kobieta w maseczce
  Niezaszczepionych dzieci będzie w tym roku więcej niż w 2014 - alarmuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Przed szczepieniami dzieci powstrzymują Polaków dość rzadkie powikłania poszczepienne. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".
 • Kobieta chora na grypę
  Choć trudno jeszcze stwierdzić, czy to epidemia czy nie, od trzech tygodni wzrasta liczba zachorowań na grypę., Jak informuje Państwowy Zakład Higieny, co tydzień odnotowuje się 75 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań.
 • Szczepionka zawiera dwa szczepy eboli
  Szczepionka chroniąca przed zarażeniem ebolą coraz bliżej. Jeden z największych koncernów farmaceutycznych przeprowadza wstępne testy na ochotnikach - informuje czasopismo medyczne "New England Journal of Medicine".
 • Badanie wirusa Ebola
  Skąd Rosja ma trzy szczepionki na ebolę, i to w zaawansowanym stadium badań? Czy nieoczekiwany sukces ogłoszony przez rosyjskich oficjeli ma wiele wspólnego z toczącymi się przed trzema dekadami radzieckimi pracami nad wykorzystaniem wirusa gorączki krwotocznej jako broni biologicznej? Bo to, że takie badania były, nie podlega wątpliwości. 
 • Mikrobiolog przy pracy
  Kiedyś był wyścig zbrojeń, teraz świat ściga się, by jak najszybciej wymyślić skuteczną szczepionkę przeciwko wirusowi ebola. Rosja ogłosiła, że wygra ten wyścig.
 • Wirus Ebola
  Jeden lek i eksperymentalne szczepionki dają nadzieję na skuteczniejszą walkę z epidemią wirusowej choroby Ebola. Mówią o tym eksperci z USA.
 • Szczepienie
  Mamy XXI wiek i bardzo dobrze rozwiniętą medycynę XXI wieku. Tym bardziej dziwi fakt, że niektórzy ludzie świadomie narażają swoje dzieci, siebie i innych na choroby, które zabijały w poprzednim wieku.
 • Eksperci przekonują, że szczepionki dostępne w Polsce są bezpieczne
  Sanepid odrzuca argumenty przeciwników szczepień. Zamierza je obnażać w ramach akcji "Zaszczep w sobie chęć szczepienia".
 • Szczepionka przeciwko krztuścowi skuteczna?
  Podawanie dorosłym i nastolatkom wspomagającej dawki szczepionki przeciwko kokluszowi stanowi ochronę przed tą chorobą jedynie w pewnym stopniu! Działanie to nie jest dość skuteczne, aby zapobiec wybuchowi epidemii - wynika z najnowszego badania Vaccine Study Center przy Kaiser Permanente w USA, które opublikowano w BMJ.